/
۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۷

همراهی پتروشیمی مارون با سیاست‌های دولت سیزدهم

جواد اوجی وزیر نفت از تعیین تکلیف شش مجتمع پتروشیمی خبر داد که پتروشیمی ابن سینای همدان یکی از این شش مجتمع پتروشیمی است که با حمایت پتروشیمی مارون تکمیل میشود.
کد خبر : ۵۹۳۲۱

همراهی پتروشیمی مارون با سیاست‌های دولت سیزدهمبه گزارش نبض نفت جواد اوجی وزیر نفت کشورمان در جلسه هیئت دولت و خطاب به رئیسجمهور گفت: پتروشیمی ابن سینا همدان که از مصوبات سفر استانی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۳ بود تاکنون بلاتکلیف مانده بود که این مجتمع پتروشیمی با حمایت و سرمایهگذاری پتروشیمی مارون از بلاتکلیفی خارج شده و تکمیل میشود. خوشبختانه پتروشیمی ابن سینا به ارزش یک میلیارد دلار فعال شده است و مراحل تکمیل خود را سپری می‌کند.

وزیر نفت کشورمان صنعت پتروشیمی را یک صنعت ارزش آفرین برشمرد و گفت: صنعت پتروشیمی یک صنعت بسیار مهم است که از خام‌فروشی جلوگیری می‌کند و ارزآوری بالا و اشتغالزایی مناسبی به دنبال دارد.

تاکید مهندس جواد اوجی به عنوان وزیر نفت و مهندس مرتضی شاهمیرزایی به عنوان سکاندار صنعت پتروشیمی و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران بر تکمیل زنجیره ارزش؛ پتروشیمی مارون را بر آن داشت تا با سرمایه‎گذاری در پروژه ابن سینای همدان که از مصوبات سفر استانی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۳ بود؛ این پروژه به تاخیر افتاده را وارد فاز عملیاتی کرده و گام بلندی در راستای تامین امنیت سودآوری سهامداران مارون بردارد. دکتر امین امرایی به عنوان مدیرعامل پتروشیمی مارون نیز با این اقدام ثابت کرد که در همراهی و همگامی با دولت سیزدهم پیش قدم است و در هر عرصه‎ای که باشد برای آبادانی این مرز و بوم گام خواهد برداشت.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر