/
۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۶
با ورود سازمان بازرسی کل کشور صورت گرفت؛

حکم 872 میلیون دلاری دیوان عالی کشور به نفع پتروشیمی جم

معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور از صدور حکم به محکومیت یکی از شرکت‌های پتروشیمی به پرداخت 872 میلیون دلار به نفع شرکت پتروشیمی جم با پیگیری این سازمان خبرداد. با این حکم جمع کثیری از بازنشستگان پتروشیم جم به حق و حقوق خود رسیدند.
..
کد خبر : ۶۱۵۸۸

به گزارش نبض نفت به نقل از  روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور از صدور حکم به محکومیت یکی از شرکت‌های پتروشیمی به پرداخت 872 میلیون دلار به نفع شرکت پتروشیمی جم با پیگیری این سازمان خبرداد.

ستار شیرعالی در رابطه با این موضوع گفت: به سبب بروز اختلاف در اجرای قرارداد بلند مدت فروش اتیلن بین شرکت پتروشیمی جم (به عنوان تأمین کننده) و یکی از شرکت‌های پتروشیمی (به عنوان مصرف‌کننده)، شرکت پتروشیمی جم در سال 1384 ادعای عدم وصول مطالبات ارزی خود به مبلغ 872 میلیون دلار را بر اساس قرارداد منعقده، در هیات داوری مطرح کرده بود.

وی ادامه داد: پس از طرح این موضوع، هیأت اول داوری در سال 1396 رأی به عدم صلاحیت رسیدگی به لحاظ دولتی بودن شرکت پتروشیمی جم صادر کرد؛ اما هیأت دوم داوری در تیرماه 1399 رای به محکومیت شرکت پتروشیمی مصرف کننده به پرداخت مبلغ مذکور در وجه شرکت پتروشیمی جم را صادر و موضوع در همین حد باقی مانده بود.

معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: با انعکاس موضوع به سازمان بازرسی کل کشور، بررسی مطالبات و تعاملات فی مابین شرکت‌های مذکور در دستور کار قرار گرفت، نهایتاً با پیگیری رئیس سازمان بازرسی  اعمال ماده 477 آئین دادرسی کیفری از رئیس قوه قضائیه درخواست شد.

شیرعالی اظهار کرد: در ادامه با تجویز اعاده دادرسی و ارجاع پرونده به شعبه یکم دیوانعالی کشور، شعبه مربوطه طی دادنامه‌ای، رای محکومیت شرکت پتروشیمی مصرف کننده به پرداخت 872میلیون دلار در وجه شرکت پتروشیمی جم را صادر کرد.

بر پایه این گزارش به دنبال صدور این رای، شرکت پتروشیمی جم با ارسال نامه‌ای به سازمان بازرسی مراتب تشکر خود را بابت پیگیری‌های جدی این نهاد نظارتی در احقاق حق جمع کثیری از بازنشستگان کشوری اعلام کرد.

 

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر