پنجشنبه 29 فروردين 1398 - 19:49 - April 18 2019
اقتصادی که بابک زنجانی تولید می‌کند

اقتصادی که بابک زنجانی تولید می‌کند

قطع ارتباط ما با جهان به معنای استفاده از روش‎های قاچاق است. در واقع در کلامی ساده ما باید برای تامین ریز تا درشت نیازهای داخلی از راه قاچاق و یا آن عبارت دور زدن تحریم‌ها با هزینه‌های سرسام آور استفاده کنیم که بطور قطع راه و روش منطقی به نظر نمی‌آید و تولیدکننده بابک زنجانی هاست.
آنچه خودکفایی بنزین را تهدید می کند

آنچه خودکفایی بنزین را تهدید می کند

کشور ایران در حال حاضر با راه اندازی سه فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس به تولید روزانه 105 میلیون لیتر بنزین و درنتیجه به خودکفایی در تولید این محصول رسیده است.
قاچاق سوخت و احزاب سیاسی

قاچاق سوخت و احزاب سیاسی

اصل و اساس تشکیل احزاب برای نظارت بر عملکرد دولت است. احزاب در طیف های مختلف سیاسی تشکیل می شوند تا بصورت موافق ومخالف کنار دولت ها باشند.
افزایش قیمت سوخت به جای دلار
تحلیل یک روزنامه نگار از افزایش قیمت سوخت

افزایش قیمت سوخت به جای دلار

شواهد حکایت از افزایش آتی قیمت سوخت به جای افزایش قیمت دلار دارد. فرمول گاهی دلار وگاهی سوخت برای تامین درآمدهای ریالی لازم است. در زمانی که دولت نمی تواند از راههای منطقی، مناسب ودرخور شان اقتصادی از داد و ستد با کشورهای جهان درآمدی داشته باشد اتخاذ الگو از شیوه های نادرست قاچاق بهترین روش کسب درآمدهای نجومی است. در واقع ما به این نتیجه رسیده ایم که به قاچاق دامن بزنیم والبته نان قاچاقچیان را ببریم !
اقتصاد خسته و بسته ایران
یادداشتی در خصوص اقتصاد ایران و جهانی شدن

اقتصاد خسته و بسته ایران

باید جهانی باشیم و تاثیر گذار. برای سرمایه گذاری و یا سرمایه پذیری در ابعاد جهانی تا کنون با محدودیت های قانونی بسیاری مواجه بوده ایم چرا که عملیات بانکی ما به استاندارهای بین المللی نزدیک نبوده و نیست. ما دارای یک نوع اقتصاد بسته و خسته هستیم، اقتصادی که در آن سرمایه گذاران بزرگ جهان حاضر به پذیرش ریسک نیستند.
ذخیره سازی انرژی الکتریکی و آربیتراژ

ذخیره سازی انرژی الکتریکی و آربیتراژ

یادداشت تحلیلی از کاظم امدادی دکترای تخصصی برق قدرت، محقق و استاد دانشگاه درباره راهکاری نوین برای بهینه سازی سیستم قدرت، ایجاد تعادل توان به همراه کاهش تلفات الکتریکی و آلودگی
شیخ الوزرا سکان دار نفت می ماند

شیخ الوزرا سکان دار نفت می ماند

تغییر ندادن وزیر نفت اقداماتی بود که با تایید کارشناسان رو به رو شد این موضوع نشان از آن دارد که به نظر می رسد درحال حاضر هیچ جایگزینی برای زنگنه برای مدیریت این وزارتخانه نیست.