پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 08:39 - June 21 2018
اولین نمایشگاه صنعت گاز ایران در ۱۲ گروه تخصصی که کل زنجیره ارزش صنعت گاز را شامل می‌شود برگزار خواهد شد.
همزمان با برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق، ده ها شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورهای جهان،جدیدترین و نوین ترین تجهیزات، صنایع، قطعات و خدمات صنعت برق را ارائه و در معرض دید علاقه مندان قرار می دهند.
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در نامه ای از مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برای برگزاری بیست و سومین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی قدردانی کرد.
بیست‎وسومین نمایشگاه بین‎المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که با حضور گسترده شرکت‎های داخلی و خارجی برگزار شد، همانند هر سال کانون خبرها و رویدادهایی بود.
نظر کارشناسان حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در خصوص تحولات نفتی کشور
کارشناسان حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قریب به اتفاق نقش نمایشگاه را موثر می دانستند و طبق نظرشان این نمایشگاه ها هر سال با امیدهای بسیار زیادی اتفاق می افتد و اجرا می شود ولی متاسفانه آن چیزی که دیده می شود برآیند آنچنانی از نمایشگاه خصوصا برای شرکت خصوصی اتفاق نمی افتد.
معاون سابق وزیر نفت در گفت وگو با نبض نفت:
دکتر سید مهدی حسینی، معاون سابق امور بین‏الملل و پتروشیمی وزیر نفت و رییس کارگروه تنظیم شیوه جدید قراردادهای نفتی کشورمان موسوم به آی‎پی‎سی، معتقد است که با وجود مفید بودن برگزاری نمایشگاه نفت و گاز در جهت جذب سرمایه‏‏های خارجی اما فضای سیاسی داخلی کشورمان وفاق ملی لازم را برای جذب سرمایه‏گذاران خارجی ندارد؛ توضیحات بیشتر را در گفت وگوی وی با نبض نفت می‏خوانید:
وزیر نفت امشب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری حاضر می‌شود
وزیر نفت امشب با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری از شبکه دو سیما پس از بخش خبری ۲۲ و ۳۰ دقیقه، تازه‌ترین تحولات صنعت نفت را تشریح می‌کند.
مدیرعامل شرکت تاپکو ارزش واردات کمپرسورهای رفت و برگشتی برای صنایع پالایشی و پتروشیمی را سالانه تا ۱۵۰ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: با بومی سازی تولید این تجهیزات در کشور، دیگر نیازی به واردات آنها و خروج ارز از کشور وجود ندارد.
تاسیسات دریایی برای تامین منابع مالی چند تفاهم‌نامه امضا کرد
مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران از امضای چند تفاهم‌نامه مالی ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلاری با فاینانسورهای خارجی برای توسعه میدان‌های نفت و گاز خبر داد.
مدیر واحد تجاری شرکت «جی.سی ولوز» اسپانیا که بیش از 20میلیون دلار در صنایع نفت و گاز ایران سرمایه گذاری کرده است، گفت: پس از توافق هسته ای، راه های ورود به بازار ایران گشوده شد و حتی با وجود خروج آمریکا، همکاری های ما با ایران تداوم می یابد.
صفحه  از ۶