پنجشنبه 02 آذر 1396 - 03:20 - November 23 2017
برای صادرات پتروشیمی به خدمات بانکی و شرکت‌های اماراتی وابسته هستیم
عضو اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی گفت: بانک‌های چینی بهانه‌شان تحریم‌های ایران نیست، می‌گویند این شرکتی که پول را دریافت می‌کند چه هویتی دارد؟ وابسته به کجا است؟ در لیست تحریم است یا خیر؟ چه ضوابطی دارد؟
تولید اوره و آمونیاک فاز سوم پتروشیمی پردیس آغاز شد
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس از تولید اوره و آمونیاک فاز سوم پتروشیمی پردیس خبر داد و گفت: طرح مطالعاتی شرکت برای تولید محصولات پایین دستی نیز درحال انجام است.
صنعت انتقال نفت و اقتصاد مقاومتی
امروزه شرکت‌های پیشرو نفتی، طراحی زنجیره تامین تجهیزات و تاسیسات خود را بر اساس «قابلیت اطمینان نگهداشت و تعمیرات» انجام می‌دهند.
برنامه بومی سازی دانش فنی یک فرایند صنعت پتروشیمی
یک مسوول صنعت پتروشیمی اعلام کرد: تیم مهندسی اولیه طرح راه اندازی نخستین واحد تولید پروپیلن از متانول در ایران با دانش فنی (لایسنس ) بومی، به صورت مشترک با شرکت «ایرلیکویید» فرانسه تشکیل شده است.
دلایل وقوع آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا بررسی شد
دلایل حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا در نشست دیروز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بررسی شد.
خطای انسانی و ماشین آلات علل وقوع آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی
مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی علل وقوع آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی را خطای انسانی و فرسودگی ماشین آلات عنوان کرد. به گفته مقامات عراقی و منابع تجاری، ایران ابتدا روزانه ۱۵ هزار بشکه نفت به ارزش تقریبی یک میلیون دلار از عراق تحویل خواهد گرفت و این رقم به تدریج به ۶۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.
صدور محصولات پتروشیمی ایران به ترکیه افزایش می‌یابد
رئیس دفتر توسعه صنایع پایین­ دستی پتروشیمی با اشاره به این که تعرفه صدور محصولات پتروشیمی ایران به ترکیه کاهش می یابد، گفت: مذاکرات میان دو کشور ادامه دارد و امید است که با توافق‌های آینده، صادرات محصولات پتروشیمی به کشور ترکیه افزایش یابد.
تولید محصولات پتروشیمی ۹ درصد افزایش یافت
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تولید ۳۱ میلیون تن محصول پتروشیمی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: این رقم رشد ۹ درصدی تولید را نسبت به دوره مشابه پارسال نشان می‌دهد.
جهش 11 درصدی سود سالانه چهارمین شرکت پتروشیمی جهان
جهش 11 درصدی سود سه ماه سوم 2017 شرکت سابیک عربستان، رشد سودآوری ابرشرکتهای نفت اروپا در سه ماه سوم 2017، تصمیم شرکت ملی نفت مکزیک برای کاهش 25 درصدی دی اکسید کربن و افزایش سودآوری سومین پالایشگاه بزرگ کره جنوبی مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.
افزایش 1.2 میلیارد دلاری در آمد ایران از صادرات محصولات پتروشیمی
تقویت قیمت نفت پس از توافق اوپک و غیر اوپکی‌ها، منجر به افزایش قیمت اکثر محصولات پتروشیمی و پلیمری در بازار شده و متاثر از این گرانی‌ها، درآمد صادرات پتروشیمی ایران هم در نیمه نخست امسال بیش از 1.2 میلیارد دلار افزایش یافت.
صفحه  از ۱۱