چهارشنبه 02 اسفند 1396 - 12:50 - February 21 2018
سیاست نفتی آمریکا برای نجات دلار/ دوران نفت به زودی به پایان می‌رسد
یک کار‌شناس بین المللی نفت گفت: آمریکا با بدهی‌های وسیعی مواجه است به همین دلیل سیاست جدید اتخاذ کرده و برای نجات دلار از فرصت افزایش تولید نفت و گاز شیل در آمریکا و صادرات آن استفاده می‌کند.
زیان اروپا از افزایش صادرات نفت روسیه به چین
در حالی که روسیه در حال عرضه مقدار بیشتری از نفت خود به بازار چین است، اروپا احتمالا با افزایش هزینه ها در زمینه تامین نفت مواجه خواهد شد
ترامپ تمام آب‌های آمریکا را برای حفاری نفت و گاز آزاد می‌کند
دولت ترامپ پیشنهاد داد تمام آب‌های آمریکا به روی حفاران نفت و گاز باز شود تا تولید انرژی داخلی تقویت شود اما این حرکت با اعتراض ایالت‌های ساحلی، طرفداران محیط زیست و صنعت توریسم روبرو شد.
آلمان یک نیروگاه هسته‌ای دیگر را خاموش کرد
در ادامه طرح حذف نیروگاه‌های هسته‌ای در آلمان و کنار گذاشتن استفاده از این نوع انرژی، آلمان یک نیروگاه هسته‌ای بزرگ دیگر را خاموش کرد.
شرکت های انرژی حاشیه خلیج فارس طی ۳ سال گذشته حدود ۷۱ میلیارد دلار استقراض کرده اند که این رقم بیش از دو برابر رقم استقراض شده در دوره سه ساله قبلی بوده است.
رئیس جمهوری روسیه به نفتکش‌های این کشور حق انحصاری حمل نفت و گاز در مسیر دریایی شمال (در آب‌های قطبی) را اعطا کرد.
عملیات بازسازی یک خط لوله نفتی در لیبی که به دست گروه‌های مسلح منفجر شده بود، آغاز شد.
به پشتوانه ۵.۳ میلیارد بشکه نفت انجام می شود؛
دولت ونزوئلا در بیانیه‌ای اعلام کرد ارز دیجیتال ونزوئلا ظرف چند روز راه‌اندازی خواهد شد و پشتوانه آن ۵.۳ میلیارد بشکه نفت به ارزش ۲۶۷ میلیارد دلار خواهد بود.
مهم‌ترین اتفاق جهان انرژی در سال ۲۰۱۷
وقایع مهمی در سال ۲۰۱۷ در صنعت انرژی رخ داد اما قابل توجه‌ترین تحول، ظهور آمریکا به هم عنوان یک صادرکننده بزرگ نفت خام بوده است.
وزارت نفت عراق روز یکشنبه از امضای یک قرارداد توسعه میدان نفتی شرق بغداد با یک شرکت چینی برای تولید 40 هزار بشکه نفت طی 5 سال آینده خبر داد.
صفحه  از ۸