پنجشنبه 29 فروردين 1398 - 19:46 - April 18 2019
عمان به طور داوطلبانه از کمیته مشترک نظارتی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک خارج شده است.
ناو آمریکایی برای ایران است یا عربستان؟
علیرغم اینکه ورود ناو های آمریکایی به خلیج فارس توسط بسیاری به عنوان تهدید مستقیم بر علیه جمهوری اسلامی ایران تلقی می شود اما برخی هم باور دارند که اعزام ناوهای جنگی آمریکا به این منطقه دلایل دیگری نیز دارد.
اثرات حضور ناو هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس بر بندر چابهار
ورود ناو هواپیمابر «یو‌ اس ‌اس جان سی. استنیس» ایالات متحده آمریکا به خلیج فارس در راستای بازداری ایران از آزمایش بیشتر موشک های بالستیک احتمالا امیدهای هند را به اینکه معافیت بندر چابهار از تحریم های دولت دونالد ترامپ به تعامل بیشتر اقتصادی ایران با آسیای میانه و یکپارچگی بیشتر منطقه بیانجامد، کاهش خواهد داد.
جهان با عهد شکنی های آمریکا چه کار باید بکند
علاقه شدید رئیس جمهوری ایالات متحده به عهد شکنی و خروج از معاهدات بین المللی و تحریم های اقتصادی چپ و راست را می توان همه در راستای تلاش وی برای خود نمایی و جلب توجه قلمداد کرد.
واکنش سیاستمداران خردمند جهان به ریسک هسته ای آمریکا
مسکو به آمریکا درباره واکنش نظامی به فسخ قرارداد موشکی هشدار داد
میخائیل گورباچف، تصمیم آمریکا در خروج از پیمان منع موشک های هسته ای با روسیه را یک رفتار غیر مسئولانه خواند.
رضایت ایران و سوریه از برتری روسیه در منطقه
از نظر کرملین تنها برقراری صلح در سوریه و پایان یافتن این جنگ چندین و چند ساله اهمیت دارد؛ اما اگر مجبور باشد بین اقدامات بی ثبات کننده اسرائیل و قدرت نظامی روسیه در سوریه یکی را انتخاب کند، گزینه دوم قطعا گزینه ارجح خواهد بود.
برخی منابع اعلام کردند تعمیر یکی از پایانه‌های نفتی ونزوئلا با تأخیر روبه‌رو شده و صادرات نفت این کشور کاهش یافته است.
سخنگوی وزارت نفت مصر:
سخنگوی وزارت نفت مصر اعلام کرد این کشور تا پایان سال جاری میلادی دیگر گاز وارد نخواهد کرد.
یک مؤسسه خدمات حفاری اعلام کرد که شرکت‌های نفتی در آمریکا هفته گذشته شمار دکل‌های حفاری این کشور را برای دومین بار پیاپی کاهش دادند.
با توقف واردات میعانات پارس جنوبی که همواره یکی از اقتصادی‌ترین خوراکهای پالایشگاه‌های کره‌ای برای تولید بنزین بوده است، قیمت این سوخت در کره جنوبی افزایش پیدا کرد.
صفحه  از ۱۶