جمعه 31 شهريور 1396 - 02:30 - September 22 2017
صادرکنندگان LNG استرالیا در معرض محدودیت صادراتی
دیده‌بان رقابت استرالیا در آستانه تصمیم دولت این کشور پیرامون محدود کردن صادرات LNG‌ در سال ۲۰۱۸، اعلام کرد صادرکنندگان گاز ساحل شرقی عرضه داخلی را به حد کافی بالا نبرده‌اند.
شرکت شل از میدان نفتی مجنون عراق خارج شد
نقل از پایگاه خبری پلاتس، شرکت شل اعلام کرد، بعد از مذاکرات طولانی در مورد یک برنامه توسعه تولید و افزایش تولید از رقم 220 هزار بشکه فعلی، از پروژه میدان عظیم نفتی مجنون عراق خارج می شود.
وزیر انرژی روسیه اظهار کرد: اگر اشباع عرضه نفت ادامه پیدا کند، مسکو تمدید توافق کاهش تولید با اوپک و سایر تولید کنندگان را مورد ملاحظه قرار خواهد داد.
آمار وزارت انرژی روسیه نشان داد تولید نفت این کشور از ۱۰.۹۵ میلیون بشکه در روز در ژوئیه به ۱۰.۹۱ میلیون بشکه در روز در اوت کاهش پیدا کرده که پایین‌ترین میزان در سال میلادی جاری بوده است.
معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد تحریم‌های آمریکا علیه مسکو خرید شرکت اوراسیا دریلینگ (EDC) از سوی غول خدمات میدان نفتی آمریکایی شلومبرژه را با مانع روبرو کرده است.
پس از طوفان هاروی بزرگترین پالایشگاه نفت آمریکا ۴۰ درصد ظرفیت خود را از دست داد و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند تا ۲ هفته دیگر این پالایشگاه تعطیل می‌شود.
آژانس بین المللی انرژی:
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد همچنان نیازی به عرضه بین‌المللی هماهنگ از ذخایر نفت به دلیل وقوع توفان هاروی که بخش بزرگی از تاسیسات پالایش و تولید آمریکا را مختل کرده است نمی‌بیند.
وزیر نفت مصر سه قرارداد اکتشاف نفت و گاز برای ۱۶ میدان جدید در صحرای غربی به ارزش حداقل ۸۱.۴ میلیون دلار با شرکت های رویال داچ شل و اپکس اینترنشنال انرژی امضا کرد.
موسسه امریکن پترولیوم از کاهش ۵.۷۸ میلیون بشکه ای ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۵ اوت خبر داد که بالاتر از میزان مورد پیش بینی تحلیلگران بود.
در حالی که عراق تصمیم گرفته است نفت عربستان را به عنوان ملاک تعیین قیمت نفت خود در بازار آسیا کنار بگذارد ایران نیز در حال بررسی این موضوع است.
صفحه  از ۳
آخرین اخبار