سه‌شنبه 26 تير 1397 - 10:29 - July 17 2018
تنش و درگیری شدید لفظی بین یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با مدیران ارشد هلدینگ خلیج فارس
عصر روز گذشته لابی مجلس شورای اسلامی شاهد درگیری شدید لفظی بین یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس با یکی از مدیران ارشد هلدینگ خلیج فارس بود.
تجمع دانشجویان کارشناسی ناپیوسته مهندسی مقابل وزرات علوم
دانشجویان رشته‌های مهندسی مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه‌های کشور در اعتراض به تبصره ماده ۷ قانون نظام مهندسی امروز مقابل وزرات علوم تجمع کردند.
در سه سال گذشته، نقشه صنعت نفت عراق به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ اوپک، با ظهور داعش دگرگون شده است. نبرد پرفراز و نشیب با جنگجویان داعش، روزهای دشواری برای رهبران بغداد به همراه داشت. آنها علاوه بر نبرد با داعش باید برای تداوم تولید از میدان های کرکوک که توسط اقلیم کردستان تصرف شده بود، تلاش می کردند.
معاون وزیر نفت با بیان اینکه امکان مصرف روزانه 250 هزار بشکه از نفت خام دریافتی از عراق در قالب طرح سوآپ در پالایشگاه های کشور وجود دارد، گفت: با توجه به محدودیت های فعلی در خطوط لوله، در کوتاه مدت نفت خام عراق را از طریق نفتکش های جاده ای به میزان روزانه 60 هزار بشکه دریافت خواهیم کرد.
رویکرد تازه در صادرات نفت خام ایران
ایران و برزیل توافق کردند تا با ساخت پالایشگاه نفت خامی به نام ماریان اقدام به پالایش نفت خام سنگین ایران در این کشور کنند.
جهان انرژی در 24 ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی از جمله رقابت احتمالی ایران با روسیه در بازار گاز، ایجاد شبکه انتقال نفت فراگیر داخلی و خارجی در عراق، وابستگی شدید اروپا به گاز روسیه، کاهش ناچیز تولید نفت پتروبراس برزیل و توجه «بریتیش پترولیوم» به انرژی خورشیدی بوده است.
رئیس دولت لیبی با مدیر شرکت ملی نفت و رییس بانک مرکزی این کشور دیدار کم سابقه‌ای داشت تا درباره تامین مالی افزایش تولید نفت گفت و گو کنند.
سفیر سریلانکا در ایران با اشاره به تمایل کشورش به توسعه همکاری‎های تجاری با ایران گفت: ما علاقه‎مند به خرید فرآورده‎های نفتی از ایران هستیم.
وزیر نفت عراق از امضای قرارداد صادرات نفت کرکوک به ایران خبر داد
جبار اللعیبی وزیر نفت عراق روز شنبه از امضای قرارداد میان بغداد و تهران برای صادرات نفت کرکوک به ایران، خبر داد.
ترکمنستان و ایران مناقشه گازی خود را به دادگاه می برند
خبرگزاری رویترز انگلیس به نقل از خبرگزاری «تی دی اچ» ترکمنستان روز سه شنبه اعلام کرد، ترکمنستان قصد دارد (به پیشنهاد ایران)، مناقشه با این کشور در مورد گاز را در دادگاه های بین المللی مطرح کند.
صفحه  از ۵