شنبه 27 مهر 1398 - 01:51 - October 19 2019
رئیس دستگاه دیپلماسی درحالی مدعی شد، وی و عراقچی مطلبی پیرامون تضمین امضا «کری» بیان نکرده بودند که معاون وی در سال ۹۴ به این موضوع اشاره کرده بود.
رییس جمهور گفت: دانشگاه باید به مسائل استراتژیک وارد شود، حتی اگر در مسائل استراتژیک سال ها بحث کردیم و به نتیجه نرسیدیم باید برویم همه پرسی و از مردم بپرسیم،‌ راهش این است. ما که نمی توانیم با هم دعوا کنیم، چهل سال است داریم بحث می کنیم.
رویترز طی گزارشی نوشت آمریکا حملات سایبری مخفیانه ای علیه ایران پس از حمله های چهاردهم سپتامبر به تاسیسات نفتی عربستان به راه انداخته است.
یک تحلیلگر اقتصادی گفت: اثر دور جدید تحریم های آمریکا علیه ترکیه در چارچوب ریسک های مرئی موجود بسیار کمتر از اثر دور قبلی است.
ضربه سهمگین سپاه پاسداران به سرویس‌های اطلاعاتی دشمن
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از گرفتارشدن "روح‌الله زم"، سرشبکه سایت وابسته و ضدانقلاب "آمدنیوز" توسط سازمان اطلاعات سپاه خبر داد.
منتظر عواقب حمله به نفتکش ایرانی باشند
روحانی در نشست خبری
رئیس‌جمهور با بیان اینکه حمله به نفتکش ایرانی کار یک گروه تروریستی نبود بلکه از سوی یک دولت انجام شد، گفت: آنهایی که این کار را کردند منتظر عواقب آن باشند.
رهبر انقلاب با اشاره به موضع قاطعانه و شجاعانه‌ی جمهوری اسلامی درباره‌ی حرمت شرعی استفاده از بمب هسته‌ای تأکید کردند: ما با وجود اینکه میتوانستیم در این راه قدم برداریم، بر اساس حکم اسلام عزیز، کاربرد این سلاح را حرام قطعی شرعی اعلام کردیم؛ بنابراین هیچ دلیلی ندارد که برای تولید و نگه‌داشت سلاحی که استفاده از آن مطلقاً حرام است، هزینه کنیم.
سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از ارائه شکایت پروانه سلحشوری از محمد مهدی زاهدی (نماینده مردم کرمان) و سید ناصر موسوی لارگانی (نماینده مردم فلاورجان) به دلیل اظهارات اخیر به هیات نظارت خبر داد و گفت: این شکایت در دستور کار این هیات قرار گرفت.
آمریکایی‌ها به التماس افتاده‌اند/ کاهش تعهدات هسته‌ای ادامه دارد
رهبر معظم انقلاب:
رهبر معظم انقلاب ضمن اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا، فرمودند: آمریکایی‌ها تا این اواخر برای اینکه یک حالت نمادینی برای تسلیم ایران درست کنند و رئیس‌جمهور کشورمان را وادار به ملاقات کنند به التماس هم افتادند و رفقای اروپایی‌شان را واسطه قرار دادند.
رئیس جمهور با اشاره به تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران و سیاست یکجانبه گرایی این کشور گفت: ملت ایران از مشکلات عبور خواهد کرد، ولی این ننگ در تاریخ خواهد ماند که یک دولت متجاوز با توسل به تروریسم اقتصادی علیه آحاد یک ملت، این همه جنایت مرتکب شده و سازمان ملل در قبال آن ساکت مانده است.
صفحه  از ۲۳