جمعه 31 شهريور 1396 - 02:31 - September 22 2017
ترکیه قرارداد خرید 1.5 میلیون تن گاز مایع از قطر امضا کرد
ترکیه قرارداد تجاری خرید 1.5 میلیون تن گاز مایع(ال.ان.جی) در مدت سه سال از قطر امضا کرد.
مدیرعامل شرکت پایانه‎های نفتی ایران گفت:مجموعه پهلوگاه‎های اسکله شرقی پایانه نفتی خارک نوسازی شده که این خود سبب افزایش ظرفیت صادرات نفت خام کشور شده است.
اقلیم کردستان ازصادرکنندگان گاز به اروپا می شود
جهان انرژی در 24 ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی از جمله سرمایه گذاری روسنفت در اقلیم کردستان برای افزایش صادرات گاز به اروپا، اظهارنظر وزیر نفت نیجریه در باره نفت 100 دلاری، الجزایر در اندیشه ایجاد اصلاحات در صنعت نفت و گاز خود بوده است.
ساخت اولین جکت فاز ۱۱ پارس جنوبی توسط ایرانی‌ها
رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از ساخت اولین جکت فاز ۱۱ پارس جنوبی توسط شرکت‌های ایرانی خبر داد و گفت: توتال به صورت مستقل اقدام به بررسی وضعیت شرکت‌های ایرانی کرده و شرکت مناسب برای ساخت اولین جکت را انتخاب کرده است که نام این شرکت در آینده‌ای نزدیک اعلام خواهد شد.
وزیر نفت پاکستان گفت: تکمیل خط لوله تاپی به علت ناامنی در افغانستان به تأخیر افتاده و این پروژه جایگزین واردات گاز از ایران نیست.
آخرین وضعیت گازرسانی به سیستان و بلوچستان/ از خط لوله صلح برای رساندن گاز به زاهدان استفاده شد
یار محمدی گفت: در حال حاضر صنایعی که مصرف عمده داشته اند و همچنین نیروگاه زاهدان در این گردونه قرار گرفته و گازرسانی شده اند.
ارزش تولیدات فاز ١٩ پارس جنوبی از مرز ٣ میلیارد دلار گذشت
ارزش تولیدات فاز ١٩ پارس جنوبی از اردیبهشت ماه سال ٩٥ و آغاز اولین مرحله بهره برداری از این طرح تا نیمه نخست شهریورماه امسال از مرز ٣ میلیارد دلار گذشت.
فرصت ازدست رفته در مجمع صادرکنندگان گاز/ضعف دیپلماسی انرژی ایران
ایران درحالی دبیر کلی مجمع صادرکنندگان گاز را به نامزد احتمالی روس واگذار می کند که همچنان سهم ایران در تجارت جهانی گاز کمتر از ١ درصد است.
دومین نشست هیئت عالی رتبه مجمع کشورهای صادرکننده گاز (HLAHWG۴) برای بررسی مقدمات برگزاری نشست سران در بولیوی، فردا در مقر دائمی دبیرخانه این سازمان در دوحه برگزار می‌شود.
غول نفتی روس‌نفت روسیه در آستانه همه پرسی استقلال در کردستان عراق، با توسعه تعهدش، در خطوط لوله گازی این منطقه سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
صفحه  از ۱۳
آخرین اخبار