شنبه 27 مهر 1398 - 01:57 - October 19 2019
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: امسال ۲۱ پروژه فرهنگی، اجتماعی، اچ‌اس‌یی و ورزشی با همفکری و همکاری اعضای کمیته مسئولیت‎های اجتماعی شرکت گاز استان اصفهان تعریف و اجرا شده است.
نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی گفت: میزان سولفید هیدروژن در گاز میدان ارم به نسبت پایین است که این موضوع هزینه‌های حفاری چاه به منظور توسعه این میدان را کاهش داده و انتظار می‌رود وزارت نفت برای توسعه آن برنامه ریزی کند.
هند که یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان نفت و زغال سنگ در جهان به شمار می‌رود، ۶۰ میلیارد دلار برای ساخت یک شبکه ملی گاز و پایانه‌های واردات تا سال ۲۰۲۴ سرمایه‌گذاری می‌کند.
میدان گازی ارم با هیچ کشوری مشترک نیست
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران گفت: میدان گازی ارم کشف شده در جنوب استان فارس یک میدان داخلی غیر مشترک است.
وزیر انرژی روسیه اظهار کرد: شرکت گازپروم به همکاری با شرکت‌های سعودی در زمینه گاز طبیعی علاقمند است.
مدیرعامل شرکت BP تلاش‌ها برای حذف گاز طبیعی به عنوان منبع گرمایش برای ساختمانهای جدید و در نیروگاهها را محکوم و اعلام کرد حذف گاز در راستای تلاشها برای حذف کربن از اقتصاد، یک ریسک عظیم و غیرضروری است
اوکراین خواستار یک قرارداد ترانزیت گاز بلندمدت با روسیه مبتنی بر استانداردهای اروپایی است و قرارداد کوتاه مدت پیشنهاد مسکو را نخواهد پذیرفت.
بیست و یکمین نشست وزارتی جی ‌یی‌سی‌اف در مسکو نگرانی خود را درباره اعمال قوانین و مقررات در خارج از قلمرو کشورها و اعتراض خود را درباره تحریم‌های اقتصادی یکجانبه‌گرایانه در بخش گاز، به ویژه علیه کشورهای عضو این نهاد، ابراز کرد.
مروز چهار شنبه ۱۰ مهر ماه ۹۸ برابر با ۵ هزار و ۱۶ تن برای نخستین بار میعانات گازی از سوی شرکت مجتمع کار پارس جنوبی در بازار فروش داخلی بورس انرژی ایران به قیمت هر تن ۴۲ میلیون ریال عرضه شد که ۱۰۱۲ تن از این محموله با همان قیمت پایه معامله شد.
صفحه  از ۱۷۹