دوشنبه 28 مرداد 1398 - 21:55 - August 19 2019
یک مؤسسه مشاوره پیش‌بینی کرد که در سال جاری میلادی تولید گاز منطقه خاورمیانه از روسیه فراتر می‌رود.
با وجود این که شرکت ملی گاز ایران مکلف به تامین گاز است، اما تولید را دراختیار ندارد و به همین دلیل نمی‌تواند برنامه‌ریزی مناسبی برای تامین گاز انجام دهد.
اقدامی دیگر در جهت تکمیل پروژه زیست محیطی تغلیظ گاز اسیدی با بهره گیری از توان داخلی؛
رئیس اجرای طرح های شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از نصب برج پروژه تغلیظ گازهای اسیدی در این مجتمع گازی خبرداد.
فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در حالی از اولویت کاری وزارت نفت خارج شده است که بررسی‌ها نشان می‌دهد در صورت اجرای این طرح، ظرفیت این پالایشگاه به حدود ۶۰۰ هزار بشکه افزایش پیدا خواهد کرد.
در نشست مدیران شرکت ملی گاز با اعضای هیئت‌مدیره انجمن استصنا مطرح شد:
معاون وزیر نفت در امور گاز در دیدار با اعضای انجمن استصنا، بهینه‌سازی استاندارد کالاهای مورد نیاز صنعت گاز را از اولویت‌های این صنعت عنوان و بر لزوم حذف مقررات دست‌وپاگیر تاکید کرد.
ارجاع طرح اساسنامه شرکت ملی گاز به کمیسیون انرژی مجلس
طرح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران با تقاضای جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کمیسیون انرژی مجلس ارجاع شد.
مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت:طرح توسعه میادین مستقل گازی با هدف توسعه و افزایش خوراک پتروشیمی‌هابه ارزش تقریبی ۱۹۰ میلیون دلار در هفته‌های آینده اجرا می شود.
شرکت ملی گاز توانایی مدیریت خود را ندارد چه رسد به مجموعه های بالادست
یک کارشناس صنعت نفت گفت: شرکت ملی گاز ایران که در امور ساده گاز رسانی و ذخیره سازی گاز در مانده است چگونه می تواند نقش توسعه دهنده میادین پیچیده گازی را هم ایفا کند.
مشاور مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی گفت: ایران با سرمایه‌گذاری‌های فراوانی که در صنعت متانول کرده است، می‌تواند نقش تأثیرگذاری در تولید پروپیلن جهان داشته باشد.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران:
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در بازدید از منطقه سه عملیات انتقال گاز گفت: مناطق انتقال گاز ایران باید متناسب با ظرفیت و توان خود، به قطب‌های تخصصی بدل شوند.
صفحه  از ۱۷۲