شنبه 27 بهمن 1397 - 13:58 - February 16 2019
سهم 74 درصدی پالایشگاه‌های پارس جنوبی از تولید گاز کشور
با توسعه پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی این مجتمع سهم عظیمی در تولید گاز کشور به خصوص در فصل سرد سال دارد.
دومین سکوی فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی پس از بارگیری و انتقال به دریا، عصر روز گذشته در موقعیت خود در خلیج فارس نصب شد که با بهره‌برداری از این سکو، روزانه ١٤.٢ میلیون متر مکعب معادل یک دوم یک فاز استاندارد گازی پارس جنوبی به توان تولید گاز کشور افزوده می‌شود
اندیمشک - مدیرعامل شرکت گاز ایران گفت: برای اولین‌بار در کشور به سه هزار روستا در طول یک سال گاز رسانی شد.
شرکت بریتیش پترولیوم (بی .پی) پیمانکار طرح توسعه میدان گازی 'شاهدنیز ' دریای خزر اعلام کرد که در سال 2018 میلادی حجم استخراج گاز طبیعی از این میدان 12.7 درصد افزایش یافت.
عرضه یک میلیون بشکه میعانات گازی در بورس انرژی
رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی، امروز میزبان عرضه یک میلیون بشکه میعانات گازی است.
ادامه مذاکرات با هندی‌ها برای توسعه میدان مشترک فرزاد B
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از ادامه مذاکرات با هندی‌ها برای توسعه میدان مشترک فرزاد B خبر داد و گفت: توسعه این میدان مشترک گازی در اولویت شرکت ملی نفت ایران بوده و هست و در حال پیشبرد مذاکرات با هندی‌ها هستیم.
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز با اشاره به فشار ترامپ به عراق برای قطع واردات گاز و برق از ایران نوشت: مقامات عراق می خواهند زمانی کل انرژی کشورشان را خودشان تامین کنند ولی تا ساخت زیربناهای مناسب، هیچ جایگزینی برای انرژی ایران ندارند .
شرکت انتقال گاز ایران با همکاری گروه پژوهش روغن پژوهشگاه صنعت نفت موفق به بومی‌سازی روغن کمپرسور هوای Ingersoll-Rand شد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس واریز نشدن ۱۶هزار میلیارد تومان از محل فروش داخلی گاز طبیعی سال ۹۶ به حساب خزانه را انحرافی مالی دانست و گفت: باید نسبت به بازگرداندن اموال به بیت‌المال اقدام شود.
شرکت نفت روسی گزپروم اعلام کرد قصد دارد سهم بزرگتری از بازار گاز را در اروپا پس از رکورد بالاترین صادرات ۲۰۱۸ به دست آورد.
صفحه  از ۱۳۷