پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 08:40 - June 21 2018
کتابخانه دیجیتال شرکت ملی گاز ایران رونمایی شد
کتابخانه دیجیتال شرکت ملی گاز ایران با هدف دسترسی سریع و بدون محدودیت به منابع علمی و اطلاعات، با حضور معاون وزیر نفت در امور گاز رونمایی شد.
سند ارزیابی، تامین و استقرار نرم‌افزارهای کاربردی شرکت ملی گاز تدوین شد
سند ارزیابی، تامین و استقرار نرم‌افزارهای کاربردی با هدف استفاده از توان پیمانکاران متخصص و بهره‌مندی از نرم‌افزارهای با کیفیت در شرکت ملی گاز تدوین شد.
قرارداد بیمه مشترکان گاز طبیعی در برابر حوادث امضا شد
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:
شرکت ملی گاز ایران با هدف بیمه مشترکان گاز طبیعی در سال جاری، با شرکت سهامی بیمه رازی قرارداد همکاری امضا کرد که مطابق آن همه مشترکان خانگی و تجاری در کشور تا پایان سال نسبت به حوادث ناشی از گاز طبیعی بیمه شدند.
محصولات گوگردی پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد در بورس کالا معامله شد
برای نخستین بار
گوگرد دانه‌بندی تولید شده در پالایشگاه گازی هاشمی‌نژاد برای نخستین بار با حجم ۵ و ۱۰ هزار تن در رینگ صادراتی بورس کالای ایران عرضه و معامله شد.
ایجاد زیرساخت‌های ارسال گاز به اروپا
خط لوله انتقال گاز نهم سراسری به مدار می‌آید
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با بیان اینکه خط لوله انتقال گاز نهم سراسری حدفاصل دهگلان تا میاندوآب تا پیش از فصل سرد امسال وارد مدار می شود، اظهار کرد: این خط علاوه بر افزایش پایداری شبکه گاز غرب کشور و صادرات گاز به عراق، شرایط را برای امکان صادرات گاز بیشتر به ترکیه و ایجاد زیرساخت های ارسال گاز به اروپا فراهم می‌کند.
طارق الملا وزیر نفت و منابع طبیعی مصر اعلام کرد این کشور تا پایان سال جاری میلادی واردات گاز را متوقف خواهد کرد.
یکی از مشکلات در کشور ما نبود هماهنگی لازم میان بخش‌های مختلف و عدم توجه به اولویت‌ها در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی است که نمونه بارز آن را در تصمیم برای صادرات گاز به عمان می‌بینیم.
صادرات گاز ایران به ارمنستان مطابق قرارداد باید افزایش ‎یابد
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:
ایران و ارمنستان در سال ۲۰۰۴، قرارداد تهاتر گاز و برق امضا کردند که بر اساس آن روزانه یک میلیون مترمکعب گاز ایران به ارمنستان صادر می‌شود؛ اما طبق قرارداد باید از سال جاری میلادی (۲۰۱۸) میزان گاز صادراتی ایران به ارمنستان افزایش یابد.
کاهش مصرف گاز نیروگاهی در همدان
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان گفت: بیش از ۷۵۷ میلیون و ۳۷۳ هزار مترمکعب گاز در ۳ ماهه نخست امسال در همدان مصرف شده است.
میزان صادرات گاز ایران در سال ۱۳۹۶ نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۵ حدود ۶۰ درصد رشد داشته و آنطور که مسئولان گفته اند خبرهای خوبی در بخش صادرات گاز ایران در سال جاری در راه بوده و قرار است صادرات روزانه گاز ایران به ۶۰ میلیون مترمکعب در روز برسد.
صفحه  از ۷۸