چهارشنبه 02 اسفند 1396 - 12:48 - February 21 2018
اجرای پروژه‌هایی برای گوگردزدایی و شیرین‌سازی گاز با اعتبارات شرکت ملی گاز
رییس پژوهشگاه نفت خبر داد؛
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت از راه‌اندازی انستیتو فرآورش گاز با اعتبارات 10 میلیارد تومانی شرکت ملی گاز در این پژوهشگاه خبر داد و گفت: در این پژوهشگاه در سه محور شیرین‌سازی گاز،‌ گوگردزدایی و جلوگیری از هدررفت گاز در فلرها پروژه‌هایی اجرایی می‌شود.
تجهیز 150 ایستگاه گاز تهران به سیستم قطع خودکار
رئیس شرکت ملی گاز از نصب 150 سیستم قطع خودکار گاز در ایستگاه تقلیل گاز در تهران خبر داد.
فرآورش بیش از ۶ میلیارد مترمکعب گاز در پالایشگاه بیدبلند
از ابتدای امسال تاکنون محقق شده است
از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۶ میلیارد مترمکعب گاز از سه منبع گازی در پالایشگاه بیدبلند فرآورش و به شبکه سراسری انتقال گاز تزریق شده است.
افتتاح انستیتو فرآورش گاز با هدف اجرای پروژه‌های کاربردی
در پژوهشگاه نفت صورت گرفت؛
انستیتو فرآورش گاز در پژوهشگاه صنعت نفت با هدف انجام پژوهش‌های کاربردی راه‌اندازی شد.
تجلیل وزیر صنعت از شرکت‌های تابع شرکت ملی گاز ایران
وزیر صنعت، معدن و تجارت در نوزدهمین همایش ملی سبز در تجلیل از ۱۵ شرکت تابع شرکت ملی گاز گفت: امروزه حرکت در مسیر توسعه سبز، یک انتخاب نیست، یک اجبار است و ما باید بتوانیم در این جهت حرکت کنیم.
استاندار هرات افغانستان، در آستانه برگزاری آیین آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال گاز منطقه ای موسوم به «تاپی» در آن استان، روز سه شنبه زیان رساندن به روند اجرای این طرح را خودکشی سیاسی خواند و گفت که سطح حمایت سیاسی از این طرح تضمین شده است.
روزنامه کارار چاپ ترکیه با استناد به آمار منتشر شده از سوی سازمان تنظیم بازار انرژی، در خبری اعلام کرد که میزان واردات گاز ترکیه در سال 2017 رکورد زد و به میزان 53 میلیارد و 484 میلیون متر مکعب رسید.
سرپرست مدیریت پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: ذخیره‌سازی پروپان این پالایشگاه از اواخر دی ماه شروع شده و به‌زودی ذخیره‌سازی بوتان نیز انجام خواهد شد.
گازرسانی در نقاط مرزی به توسعه امنیت کمک شایانی می‌کند
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه‌های عمرانی در زمینه گازرسانی به نقاط محروم کردستان به ثمر نشسته و نمایندگان مجلس باید برای تخصیص اعتبارهای لازم برای اجرایی شدن دیگر طرح‌های گازرسانی تلاش کنند.
چرا قیمت LNG بالا خواهد ماند؟
با پروژه‌های جدیدی که در استرالیا به مرحله تولید رسیده‌اند و افزایش تولید از سوی تولیدکنندگان شیل آمریکا، پیش‌بینی شده است بازار گاز طبیعی مایع (LNG) جهانی در فاصله سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ دچار اشباع عرضه شود.
صفحه  از ۴۹