چهارشنبه 02 اسفند 1396 - 12:49 - February 21 2018
توتال بانک اطلاعاتی گسترده‌ای از پیمانکاران ایرانی ایجاد کرده است
با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت‌های داخلی
معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: شرکت توتال با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ایرانی در توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، بانک اطلاعاتی گسترده‌ای از پیمانکاران و سازندگان ایرانی ایجاد کرده است.
ایجاد 12 انستیتو تحقیقاتی در حوزه نفت و گاز در دانشگاه‌های کشور
معاون پژوهشی وزیر نفت خبر داد
معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت از راه‌اندازی 12 انستیتو تحقیقاتی در دانشگاه‌ها و پژوهشگاهای کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر در دانشگاه‌های تهران،‌ شریف و علم و صنعت این انستیتوها راه‌اندازی شده است.
امیدواری اوپک به همکاری همیشگی با روسیه
امارات متحده عربی که چهارمین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک است، امیدوار است همکاری با روسیه و سایر تولیدکنندگان پس از پایان توافق فعلی، همچنان ادامه پیدا کند.
رقابت ایران و ترکیه برای سهم‎گیری از سوآپ نفت شمال عراق
درشرایطی که ترکیه وارد مذاکراتی شده که هرچه بیشتر از ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه سوآپ نفت عراق بهره‌گیری کند؛ به‌نظر می‌رسد مسئولان نفتی کشورمان به قرارداد ۶۰هزار بشکه‌ای سوآپ نفت عراق که تا ۱۰ روز دیگر قرار است اجرایی شود، بسنده کرده‌اند.
فراخوان اوپک برای ۱۰ تریلیون دلار سرمایه‌گذاری نفتی
رییس اوپک گفت: صنعت نفت مجموعا حداقل به ۱۰ تریلیون دلار سرمایه‌گذاری جدید تا سال ۲۰۴۰ نیاز دارد تا اطمینان پیدا کند عرضه کافی برای تامین تقاضای جمعیت رو به رشد جهان وجود دارد.
پایبندی 133 درصدی اوپک به توافق کاهش تولید نفت
جهان انرژی در 24 ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی از جمله پایبندی 133 درصدی اوپک به توافق کاهش تولید نفت، تغییر نقش عربستان در بازار نفت، آغاز استفاده از ارز دیجیتال بجای دلار در مبادلات نفتی ونزوئلا، پیش بینی بریتیش پترولیوم از کاهش تقاضای نفت تا سال 2040 میلادی با ورود خودروهای برقی به بازار بوده است.
اوپک به هدف اصلی توافق کاهش تولید نزدیک‌تر شده است
رئیس بخش پژوهش اوپک اعلام کرد با گذشت یک سال از آغاز اجرای توافق جهانی کاهش تولید نفت، این سازمان به هدف اصلی این توافق نزدیک‌تر شده است
کیفیت نفت صادراتی میدان درود افزایش می‌یابد
با بهره‌برداری از فاز نخست انتقال نفت از کارخانه درود ٢ به ۳
رئیس منطقه عملیاتی خارک از بهره‌برداری فاز نخست طرح انتقال نفت از کارخانه دورود ٢ به کارخانه دورود ٣ خبرداد و گفت: با اجرای این طرح، نفت تولیدی این میدان با کیفیت بالایی صادر می‌شود.
غول نفتی پیش‌بینی کرد
طبق اعلام غول نفتی BP، ممنوعیت استفاده از مواد پلاستیکی در جهان، به رشد تقاضا برای نفت در دو دهه آینده لطمه خواهد زد.
عقب‌گرد قیمت نفت در برابر صعود دلار
قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر رشد ارزش دلار و انتظار بازار برای افزایش تولید آمریکا کاهش یافت.
صفحه  از ۳۴۲