جمعه 31 شهريور 1396 - 02:22 - September 22 2017
توضیحی بر افزایش قیمت نفت در هفته ی گذشته
قیمت نفت در جریان معاملات هفته گذشته بیش از 3 درصد افزایش یافت و بالاترین درصد رشد هفتگی از پایان ماه جولای تاکنون را تجربه کرد.
قیمت نفت با افزایش ذخایر انبارهای آمریکا کاهش یافت
بازارهای نفت در روز پنج‌شنبه با افزایش ذخایر انبارهای نفت آمریکا، افزایش تولید این کشور و همچنین دلار گران‌تر افت کرد.
پیشنهاد قرار دادن دستگاه حضور و غیاب برای کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا
کارشناس ارشد انرژی و محیط زیست در پیشنهادی ساده و اجرایی تاکید می کند که قرار دادن دستگاه حضور و غیاب در سرویس کارکنان می‏تواند به کاهش مصرف سوخت وکاهش آلودگی هوا در کلان شهرها منجر شود.
میانگین مصرف بنزین به ۸۸ میلیون لیتر در روز رسید
متوسط مصرف روزانه بنزین در شهریورماه سال جاری به ۸۸ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسیده که این میزان مصرف بنزین نسبت به متوسط مصرف این فرآورده استراتژیک نفتی در مدت مشابه سال گذشته ۹.۲ درصد رشد را نشان می دهد.
همچنان که تاریخ برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان نزدیک می‌شود غول‌های صنعت نفت نسبت به جنگ تولید نفت میان ایران و عراق بایستی نگرانی پیدا کنند.
موافقت بازیگران اصلی نفتی با تمدید کاهش تولید
یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر این که بازیگران اصلی بازارهای جهانی نفت با تمدید کاهش تولید موافقت خواهند کرد، گفت: نشانه‌ای نیست که بازیگران اصلی مخالف تمدید کاهش تولید باشند، اما احتمال این که میزان کاهش تولید افزایش یابد بسیار کم است.
رشد منفی مصرف سوخت در منطقه خلیج فارس
بر پایه یافته‌های یک تحقیقات، کندی رشد اقتصادی به همراه اصلاحات انرژی، تاثیر منفی بر رشد مصرف داخلی سوخت در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس گذاشته و در برخی از موارد به رشد منفی منجر شده است.
الگوهای توسعه‎ای مخزن بنگستان میدان آب‎تیمور بررسی شد
کمیته مشاوران مدیریت مخازن شرکت ملی نفت ایران، طرح‌های توسعه‎ای مخزن بنگستان میدان آب‌تیمور را که از سوی شرکت‎های لوک‎اویل، پرتامینا و مرسک ارائه شده است، بررسی کرد
عقب ماندگی ۲۰ هزار بشکه ای ایران از عراق در برداشت از میدان مشترک آذر/منابع داخلی پاسخگوی سرمایه گذاری در میادین نیست
عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت:عراقی ها در میدان نفتی مشترک آذر حدود ۵۰ هزار بشکه و ایران در حدود ۳۰ هزار بشکه نفت استحصال می کند
صفحه  از ۷۳
آخرین اخبار