پنجشنبه 21 آذر 1398 - 04:48 - December 12 2019
ششمین گردهمایی مدیران اچ‌اس‌یی شرکت ملی نفت ایران دیروز در حالی به کار خود پایان داد که با تدوین مصوبه‌هایی، بر الزام شرکت‌ها نسبت به اجرای قوانین، مقررات و دستورعمل‌های ابلاغی از سوی مدیریت اچ‌اس‌یی این شرکت تاکید شد.
وزیر نفت از ابتدای امسال تا پیش از آغاز طرح سهمیه‌بندی بنزین در ۲۴ آبان‌ماه بارها و بارها از سوی نمایندگان رسانه‌ها، درباره بنزین و کارت سوخت مورد پرسش قرار گرفت که مروری کوتاه بر آن خواهیم داشت.
افزایش حداقل ۵۰۰ میلیون بشکه‌ای تولید تجمعی نفت میدان سروش با اجرای روش‌های ازدیاد برداشت پیشرفته و براساس مدل ارائه‌شده از سوی دانشگاه صنعتی سهند امکان‌پذیر می‌شود؛ به این ترتیب می‌توان به صراحت گفت قراردادهای توسعه فناورانه مخازن نفتی که با ایده وزیر نفت در دستور کار مشترک صنعت و دانشگاه قرار گرفت، به بار نشسته است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس، صادرات ۱۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلاری نفت و صادرات ۴میلیون دلاری گاز را برای سال آینده، ارقام واقعی به‌ویژه برای نفت ندانست.
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با تاکید بر لزوم ادامه همکاری پژوهشگاه و مرکز رشد و فناوری پالایشگاه هاشمی‌نژاد، گفت: امسال با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تامین کالاهای مورد نیاز صنعت و تجاری‌سازی آنها، ۲۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی حاصل شده است.
اجرای بیش از ۴۰۰ پروژه مسئولیت‌ اجتماعی در مناطق نفت‌خیز جنوب
اجرا و پیگیری بیش از ۴۰۰ پروژه مسئولیت‌ اجتماعی در حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در سال‎های اخیر، در کارنامه عملکرد این شرکت ثبت شده است.
مدیرعامل شرکت نفت خزر با اشاره به نقش بسزای مهندس زنگنه در تاسیس و تقویت زیرساخت‌های این شرکت و راهبری فعالیت‌های توسعه‌ای در خزر، گفت: اکنون نیز با تاکید رئیس‌جمهوری و وزیر نفت، تلاش برای توسعه و اکتشاف منابع هیدروکربوری در خزر با جدیت ادامه دارد.
مدیرعامل یک شرکت روس اعلام کرد که تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش برای تشدید کاهش تولید نفت، از تثبت قیمت نفت در بازه ۵۵ تا ۶۵ دلار حمایت می‌کند.
در لایحه بودجه سال آینده بازپرداخت بدهی‌های وزارت نفت با انتشار ۳ میلیارد دلار اوراق مالی اسلامی پیش‌بینی شده است.
گزارش تصویری نبض نفت از پتروشیمی نوری
گزارش تصویری از سیدمسعود حسینی/18 آذر 1398
صفحه  از ۱۲۹۱