/
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸

افتتاح یکی از بزرگترین گاوداری های غرب کشور با حمایت 385 میلیارد ریالی بانک کشاورزی در کردستان

گاوداری شیری 6000راسی شرکت شیر و دام دشت گل کردستان که با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی احداث شده است، روز سه شنبه 23 دی ماه در مراسمی با حضور پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد. .
کد خبر : ۳۴۵۲۵
به گزارش نبض نفت به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان کردستان، این گاوداری در زمینی به مساحت 50 هکتار با 70 هزار متر مربع زیربنای تاسیسات در شهرستان قروه احداث شده و یکی از بزرگترین گاوداری های غرب کشور است که از مجموع700  میلیارد ریال سرمایه گذاری بالغ بر 385میلیارد ریال توسط تسهیلات بانک کشاورزی و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال 91  تامین شده است.

بر اساس این گزارش، ظرفیت مولد این گاوداری 3 هزار راس است و در مجموع کل گله به 6 هزار راس خواهد رسید. سالانه در این گاوداری 700 راس تلیسه ،28 هزار تن شیر خام صنعتی و 300 تن گوشت قرمز تولید خواهد شد. در حال حاضر روزانه 90 تن شیر خام در این واحد تولید می شود که  به واحدهای صنایع لبنی در استان های کردستان ،کرمانشاه، همدان و زنجان ارسال خواهد شد.

شایان ذکر است راه اندازی این گاوداری برای 120 نفر به صورت مستقیم  و برای 500 نفر به صورت غیر مستقیم  ایجاد اشتغال کرده است.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر