02 مهر 1402
کد خبر: ۵۶۷۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹
پذیره نویسی صکوک مرابحه شرکت گلدیران به ارزش ۷۰۰ میلیارد تومان از امروز به مدت سه روز کاری آغاز می شود.

به گزارش نبض نفت به نقل از روابط‌عمومی بانک کارآفرین، با مجوز سازمان بورس، عرضه صکوک مرابحه شرکت صنایع گلدیران به مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان از طریق فرابورس از دوشنبه ۲۰ شهریور در نماد "گلدیران۰۶" به مدت سه روز کاری آغاز می‌شود.
بر اساس گزارش مذکور، این اوراق ۴ ساله و با نرخ ۲۳ درصد است که اقساط آن هر سه ماه یکبار پرداخت و جهت تامین مالی به منظور خرید قطعات اولیه مورد نیاز تولید تلویزیون، یخچال و ماشین لباسشویی عرضه می‌شود. 
صکوک مرابحه از طریق کارگزاری تامین سرمایه نوین به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات تامین سرمایه نوین به عنوان بازارگردان و متعهد پذیره‌نویس توسط شرکت واسط مالی مرداد چهارم (با مسئولیت محدود) منتشر می‌شود. ضامن پرداخت مبلغ اصل و اقساط این اوراق نیز بانک کارآفرین است.
متن نامه بدین شرح است: «پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان بورس و اوراق بهادار با ضمانت بانک کارآفرین هفت هزارمیلیارد ریال صکوک مرابحه شرکت صنایع گلدیران از طریق فرابورس ایران از روز دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ به مدت سه روز کاری در نماد گلدیران ۰۶ پذیره‌نویسی خواهد شد. ضامن این اوراق بانک کارآفرین بوده و بازارگردان و متعهد پذیره‌نویس آن شرکت تامین سرمایه نوین و همچنین عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری تأمین سرمایه نوین می‌باشد. این اوراق ۴ ساله و یا نرخ اجاره بهای ۲۳ درصد است که این اجاره‌بها هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می‌شود. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی مرداد چهارم یا مسئولیت محدود می‌باشد. شایان ذکر است در ۶ ماهه ابتدای سال ۱۴۰۲ شرکت‌های آلوم رول نوین، ارزش آفرینان فدک و صنایع گلدیران جمعاً به مبلغ ۱۴ هزار میلیارد ریال با ضمانت بانک کارآفرین تأمین مالی شده‌اند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان