02 مهر 1402
کد خبر: ۵۶۸۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۴
رئیس‌جمهوری ضمن قدردانی از تلاش‌های وزارت نفت برای به صفر رساندن سوزاندن گازهای همراه و مشعل، خواستار تسریع در به نتیجه رسیدن هرچه سریع‌تر این طرح عظیم، ماندگار و موثر در صیانت از سرمایه‌های ملی و نیز حفاظت از محیط‌ زیست شد.

به گزارش نبض نفت به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، جواد اوجی امروز (چهارشنبه، ۲۲ شهریورماه) در نشست هیات وزیران در گزارشی با اشاره به دستور رئیس‌جمهوری برای توقف روند سرمایه‌سوزی در مشعل‌های میدان‌های گازی اظهار کرد: در دولت مردمی برای توقف این روند که محیط‌ زیست را نیز به شدت آلوده می‌کرد، ۴۲ قرارداد با ۱۷ پیمانکار امضا شد که با مهار گازهای همراه مشعل‌ها در میدان‌های غرب کارون ۲۱ مشعل خاموش می‌شوند و مجموع کار نیز ۵۴ درصد پیشرفت داشته است.

وزیر نفت با بیان اینکه هنوز روزانه مقادیر قابل‌توجهی گازهای همراه در مشعل‌های منطقه شرق کارون سوزانده می‌شود، قول داد تا دو سال آینده همه مشعل‌های این منطقه نیز جمع‌آوری شود.

سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری نیز ضمن قدردانی از تلاش برای به صفر رساندن سوزاندن گازهای همراه ارسالی به مشعل‌ها، خواستار تسریع در به نتیجه رسیدن هرچه سریع‌تر این طرح عظیم، ماندگار و مؤثر در صیانت از سرمایه‌های ملی و نیز حفاظت محیط‌ زیست شد.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان