دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳ - 2020 June 01
کد خبر: ۲۲۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی از عبور خودکفایی صنعت برق حرارتی از مرز ۹۵ درصد خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در ۵ درصد باقی‌مانده، تجهیزات لازم را با توان شرکت‌های داخلی و به صورت مهندسی معکوس، داخلی‌سازی کنیم.

نبض نفت  به نقل از محسن طرز طلب، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی: خودکفایی ایران در تولید تجهیزات مورد نیاز صنعت برق حرارتی به بیش از 95 درصد رسیده و تنها در کمتر از 5 درصد از تجهیزات را نیازمند ورود از خارج از کشور هستیم.

وی افزود: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که این بخش از تجهیزات را نیز با توان شرکت‌های داخلی و به صورت مهندسی معکوس، داخلی‌سازی کنیم.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در خصوص وضعیت تهاتر نفت خام با پول پیمانکاران صنعت برق گفت: قرار بود قراردادی در این زمینه امضا شود، اما منتظر بودیم تا این پروسه قطعی و نهایی و ابلاغ شود و متعاقب آن، ما بتوانیم قرارداد مورد نظر را امضا کنیم.

وی ادامه داد: آیین نامه اجرایی این بند از قانون بودجه هنوز ابلاغ نشده و هر زمان ابلاغ شود، شرکت تولید نیروی برق حرارتی آمادگی آن را دارد که در این زمینه قراردادهای مربوطه را با پیمانکاران صنعت برق به امضا برساند؛ در طرف دیگر نیز شرکت خصوصی توانمند اعلام آمادگی کرده و فقط منتظر ابلاغ آیین نامه اجرایی هستیم.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: