چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۳ - 2020 August 12
کد خبر: ۲۲۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
نوبخت گفت:سال گذشته ۳۶ هزار میلیارد تومان خسارت بر اثر حوادث طبیعی وارد شد که ۸۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بلا عوض پرداخت شده است.
نبض نفت -  محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: نظام در ۲۹ بخش و ۱۵ حوزه فرابخشی تحت چارچوب قانون برنامه ششم در حال انجام برنامه‌های خود است که این اقدامات در توسعه زیرساخت‌های کشور به ویژه راه‌ها، راه آهن و احداث سد بیش از سایر حوزه‌ها قابل لمس است.
معاون رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه احداث مسکن و اشتغال یک اقدام ویژه برای محرومین است، افزود: غیر از نظام، مسئولین دولتی در سطح ملی و نمایندگان نیز خود را برای انجام اقدامات لازم در راستای رفاه حال افراد کم بضاعت مسئول می‌دانند.---
نوبخت با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان براثر حوادث طبیعی همانند سیل به کشور خسارت وارد شد، افزود: در همین راستا و برای جبران خسارت‌های وارده بیش از ۸ هزار میلیارد کمک بلاعوض و ۸۳۰۰ میلیارد تومان بصورت تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است.
وی در ادامه از مسئولان استان گیلان خواست تا مجموع خسارت‌های سیل اخیر به ستاد بحران اعلام کنند، تأکید کرد: تا جایی که در توان دولت باشد این وجوه همانند سال گذشته بلافاصله پرداخت می‌شود.

منبع: خبرنگاران جوان

ارسال به دوستان
نسخه چاپی