پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۷ - 2020 July 09
کد خبر: ۲۳۰۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت گفت: قوه قضائیه باید رأسا در جایی که عنوان مجرمانه در خصوص اموال دولتی وجود دارد اقدام کند.

نبض نفت -  لعیا جنیدی در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص اظهارات رئیس‌جمهور در خصوص مساله فساد میلیاردی گفت: این امری نیست که برای کسی مکتوم باشد؛ دو میلیارد دلار است و همه هم می‌دانند. صدبار هم در همه سخنرانی‌ها گفته شده و دادستان رسما باید چنین چیزی را شروع کند.

وی ادامه داد: مقرر شده دستگاه‌های اجرایی ذیربط جزئیات را اعلام کنند. من اگر چیزی را اعلام کنم که حتی یک کلمه‌اش با جزئیات موجود در دستگاه‌هایی همچون وزارت نفت، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد تطبیق نکند از نظر حقوقی درست نیست. دولت پیگیری‌های لازم را انجام داده اما موردی که جنبه کیفری دارد باید راسا از سوی قوه قضائیه اقدام شود چرا که در زمان خودش اقدامات و اعلامات لازم انجام شده است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا دولت معتقد است کل بدهی‌های بابک زنجانی وصول شده، گفت:  اعتقاد دولت و دستگاه‌های ذیربط به هیچ وجه این نیست.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که شاکی این پرونده کیست، گفت: دولت تا جایی که می‌دانم مطابق مصوبه شورای عالی امنیت اقدام کرده است. من باید از دستگاه‌های مرتبط بپرسم شکواییه‌ها در چه چهارچوبی رفته است. جزئیات را در اختیار خبرنگاران قرار می‌دهیم. باز هم می‌گویم در جایی که عنوان مجرمانه در خصوص اموال دولتی وجود دارد قوه قضائیه راسا باید اقدام کند.

 منبع: سلام نو 


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: