پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۲ - 2020 July 09
کد خبر: ۲۳۴۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
آمار‌های صنعتی نشان می‌دهد ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار کاهش داشته که باعث افزایش قیمت نفت شد.

به گزارش  نبض نفت  به نقل از رویترز، در آستانه نشست مهم اوپک و متحدانش برای بحث در مورد تمدید توافق کاهش تولید و در حالی که آمار‌های صنعتی نشان می‌دهد ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار کاهش داشته است، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۵ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش به ۶۱ دلار و ۱۷ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز ۳۱ سنت معادل ۰.۶ درصد رشد داشت و به ۵۶ دلار و ۴۱ سنت رسید.

به گفته مقامات عراقی، سازمان کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش از جمله روسیه موسوم به اوپک پلاس خود را برای موافقت با کاهش بیشتر تولید نفت در نشست این هفته در وین آماده می‌کنند.

ثامر قضبان، وزیر نفت عراق روز سه شنبه در وین به خبرنگاران گفت: «کاهش بیشتر تولید از سوی برخی از اعضای کلیدی مورد موافقت قرار گرفته است

تردید‌هایی در بازار وجود دارد مبنی بر اینکه آیا اوپک تولید خود را بیش از این کاهش خواهد داد یا خیر، اما بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند تنها توافق فعلی تمدید شود.

موسسه بی ان پی پاریبا مارکتس در یادداشتی نوشت: «ما... فکر می‌کنیم اوپک به جای ۳ یا ۶ ماه تمدید که بازار در حال حاضر روی آن حساب باز کرده، ممکن است توافق فعلی را تا پایان سال ۲۰۲۰ تمدید کند

در ادامه این تحلیل همچنین آمده است، تمدید توافق «با امکان بازنگری در آن در جلسه آینده اعضا پیام روشنی حاکی از تعهد امضا کنندگان توافق ارسال خواهد کرد

اعضای اوپک قرار است روز پنجشنبه با یکدیگر دیدار کنند و سپس روز جمعه نشست گروه اوپک پلاس برگزار خواهد شد. گروه اوپک پلاس از سال ۲۰۱۷ تولید نفت خود را محدود کرده و انتظار می‌رود به دلیل رشد بی رویه تولید نفت آمریکا به محدودیت تولید خود ادامه دهد.

 


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: