سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶ - 2020 September 29
کد خبر: ۲۴۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
هشدار شرکت پخش فرآورده‌های نفتی
رئیس (اچ‌اس‌ایی) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، درباره خطر‌های مصرف ال‌پی‌جی به عنوان سوخت خودروها، هشدار داد.

نبض نفت - آقای ایرج کلهری رئیس اداره ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل (اچ‌اس‌ایی) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: لازم است هموطنان به منظور جلوگیری از خطر‌های احتمالی و حفظ سرمایه‌های مادی و معنوی خود، از نصب سیلندر گاز مایع یا همان ال‌پی‌جی به‌صورت غیرمجاز و نیز مراجعه به مراکز غیرمجاز برای تبدیل خودرو خود به ال‌پی‌جی جداً خودداری کنند.

وی افزود: متاسفانه به‌تازگی عده‌ای از هموطنان به دلیل نداشتن آگاهی از خطرات احتمالی، توجه ناکافی به خطرات احتمالی یا ترجیح موارد اقتصادی به ایمنی، نسبت به نصب سیلندر گاز مایع (ال‌پی‌جی) در خودرو‌های خود در مراکز غیرمجاز اقدام یا سوخت ال‌پی‌جی را نیز از مراکز غیرمجاز دریافت می‌کنند که این موضوع علاوه بر خطرات جانی و مالی برای خود فرد و خانواده او، پیامد‌های خسارت‌باری را برای کارکنان این مراکز، مراجعه‌کنندگان و همسایگان به دنبال خواهد داشت.

کلهری با اشاره به لزوم رعایت استاندارد‌ها و الزام‌های ایمنی در استفاده از این سوخت تاکیدکرد: نصب سیلندر گازمایع یا سوختگیری در کارگاه‌های غیرمجاز برای فرد و خانواده و اطرافیان او بسیار فاجعه‌آفرین خواهد بود و همه روزه گزارش‌های متعددی از حوادث در این کارگاه‌ها دریافت می‌کنیم.

رئیس (اچ‌اس‌ایی) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تاکید بر لزوم هوشیارسازی مردم در این باره، گفت: اگرچه توزیع ال‌پی‌جی برعهده شرکت‌های توزیع‌کننده بخش خصوصی است، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تلاش می‌کند با احساس مسئولیت درباره احتمال بالای وقوع حوادث جبران‌ناپذیر در این باره هشدار‌های لازم را به هموطنان ارائه کند.

کلهری افزود: اگر فرآیند استفاده غیرمجاز از ال‌پی‌جی به‌عنوان سوخت خودرو‌ها ادامه یابد، متاسفانه به‌دلیل رعایت نکردن الزام‌های ایمنی آمار حوادث در آینده به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.

وی با تاکید بر لزوم بررسی‌های دوره‌ای درباره استفاده غیرمجاز از سوخت ال‌پی‌جی گفت: لازم است همه افرادی که استفاده از سوخت ال‌پی‌جی به لحاظ اقتصادی برایشان اولویت دارد و از طریق حمل‌ونقل به امرار معاش می‌پردازند، از طریق سامانه IRNGV.IR نسبت به گازسوز کردن خودرو خود اقدام کنند تا در روندی قانونی، استاندارد و ایمن، سوخت پاک و ارزان سی‌ان‌جی دریافت کنند.

منبع: صدا و سیما

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: