چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶ - 2020 August 12
کد خبر: ۲۴۸۶۷
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
میزان بارش‌های حوضه آبریز مرزی شرق کشور درحالی تا ۲۴ دی ماه به ۷۰.۶ میلیمتر رسید که در سال آبی پارسال(۹۷-۹۸) به میزان ۱۴.۳ میلیمتر بارش ثبت شد و به این ترتیب بارندگی‌های این حوضه رشدی ۳۹۴درصدی را نشان می دهد.

نبض نفت - میانگین بارش‌های دوره بلند مدت ۵۱ ساله حوضه آبریز مرزی شرق تا ۲۴ دی ماه نیز به رقم ۲۵.۹ میلیمتر رسیده که میزان این بارش‌ها از رشد ۱۷۲ درصدی برخودار شده است.

میزان بارش‌های ۶ حوضه اصلی آبریزکشور براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران از ابتدای سال آبی جاری(مهرماه ۹۸ تا انتهای شهریور۹۹) تا ۲۴ دی ماه به رقم ۱۲۸.۵ میلیمتر بالغ شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال با بارش ۱۱۷.۳ میلیمتری رشدی ۱۰درصدی دارد.

میزان بارش‌های حوضه آبریز قره قوم هم تا ۲۴ دی ماه رقم ۸۲.۵ میلیمتری را ثبت کرده که این رقم نسبت به دوره مشابه پارسال که ۷۴.۳ میلیمتر بارندگی داشت و رشد ۱۱ درصدی را نشان می دهد.

حوضه آبریز فلات مرکزی ایران هم تا روز۲۴ دی ماه ۸۵.۶ میلیمتر بارندگی را تجربه کرده که در مقایسه با مدت مشابه در سال آبی پارسال که ۵۸.۴ میلیمتر بارندگی داشت و رشد ۴۷ درصدی دارد.

میزان بارش‌های حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان تا بیست و چهارمین روز دی ماه درحالی به رقم ۲۲۴.۲ میلیمتر رسید که رقم بارش‌های آن پارسال ۲۲۱.۷ میلیمتر بود و رشد یک درصدی بارش را تجربه می کند.

همچنین روند بارش‌ها در حوضه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه روندی کاهشی تا ۲۴ دی ماه است و براساس گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران حوضه آبریز دریای خزر درحالی ۱۵۴.۱ میلیمتر بارندگی دارد که میزان بارش‌های آن پارسال ۱۹۵.۶ میلیمتر بود که رشد منفی بارش‌ها در این حوزه آبریز را نشان می‌دهد.

میزان بارش‌های حوضه آبریز دریاچه ارومیه که با خطر جدی روبروست تا روز ۲۴ دی ماه به رقم ۹۴.۵ میلیمتر بالغ شده که پارسال تا همین زمان ۱۷۹.۳ میلیمتر بارندگی داشت، اما اکنون روند بارش‌های آن از منفی شدن بارش ها در این حوضه آبریز حکایت دارد.

منبع: ایرنا


ارسال به دوستان
نسخه چاپی