شنبه ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹ - 2020 March 28
کد خبر: ۲۶۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
وزیر نفت عربستان سعودی گفت اوپک و متحدان آن هنوز هم با هم همکاری می کنند و گزینه هایی برای بازگرداندن ثبات به بازارهای جهانی نفت دارند.

 به گزارش نبض نفت به نقل از سی ان بی سی، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان وزیر نفت عربستان سعودی گفت اوپک و متحدان آن هنوز هم با هم همکاری می کنند و گزینه هایی برای بازگرداندن ثبات به بازارهای جهانی نفت دارند.

 وی در گفتگویی خبری در کنفرانس ICCUS در ریاض گفت:« ما با یکدیگر همکاری داریم و از هر فرصتی برای مذاکره استفاده می کنیم».

«  ما هنوز گزینه هایی داریم و تماس ها و کنفرانس های تلفنی هم همواره راه های خوبی برای گفتگو هستند. تکنولوژی در این رابطه بسیار مفید است».

 این اظهارات در بحبوحه گمانه‌زنی‌هایی بیان شده مبنی بر اختلاف اعضای ائتلاف اوپک و متحدانش بر سر کاهش بیشتر تولید نفت. قیمت نفت همچنان به خاطر عرضه اضافی، کاهش تقاضا و ترس از تاثیر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهان رو به کاهش است.

 شاهزاده عبدالعزیز تاکید کرد کشورهای تولید کننده نفت عضو این ائتلاف با هم در ارتباط هستند و هر تولید کننده در این رابطه مسئول است.

 اوپک و متحدان غیر عضو آن به رهبری روسیه در پنجم و ششم مارس در وین دیدار می کنند ولی هنوز تردید هایی در مورد توافق این گروه برای کاهش جمعی تولید نفت وجود دارد چون شایع شده روسیه هنوز تصمیم خود را نگرفته است. این گروه تولید نفت خود را 1.7 میلیون بشکه در روز در تلاش برای ثبات قیمت آن کاهش داده است.

 کمیته فنی اوپک جلسه‌ای در فوریه برگزار کرد تا در مورد کاهش احتمالی تولید مذاکره کند ولی این جلسه بدون هیچ توصیه محکمی پایان یافت.

وزیر نفت عربستان به بیانیه ای اشاره کرد که هفته پیش توسط الکساندر نواک، همتای روس او اعلام شده بود و در آن روسیه اعلام کرده بود هنوز تصمیم خود را برای کاهش بیشتر تولید نگرفته و نیاز به گفتگوی بیشتری با شرکای خود در اوپک دارد.

 شاهزاده عبدالعزیز گفت این بیانیه نشان داد رویکرد الکساندر نواک به این مسئله مثبت است.

 قیمت نفت پس از کاهش 4 درصدی در روز گذشته به خاطر نگرانی در مورد تاثیر ویروس کرونا بر تقاضای جهانی نفت و افزایش ذخایر نفت خام آمریکا، ثابت مانده است. قیمت نفت خام برنت برای تحویل در ماه آوریل 56.79 دلار در هر بشکه استو نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 51.87 دلار در هر بشکه معامله می‌شود.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: