سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹ - 2020 June 02
کد خبر: ۲۷۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو، با اشاره به تلاش تیم‌های عملیاتی آب و برق در ۵ استان حادثه‌ دیده از سیلاب، گفت: بیش از ۸۰ درصد خدمات آب و برق مناطق سیل‌زده به شرایط عادی بازگشته است.
به گزارش نبض نفت به نقل از روابط عمومی وزارت نیرو (پاون)، «میثم جعفرزاده» با بیان اینکه در ۲۴ ساعت ابتدایی سیل، بیش از ۸۰ درصد خدمات آب و برق مناطق سیل‌زده به شرایط عادی بازگشته است، افزود: در سیلاب رخ داده بر اثر بارش‌های اخیر تعداد پنج استان هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و بوشهر درگیر حادثه شد.
وی ادامه داد: در استان هرمزگان ابتدا ۱۲۵ روستا بی‌برق شد که تاکنون مشکل ۱۱۵ روستا برطرف شده و ۱۰ روستا باقی مانده است. در حوزه آب شرب این استان تعداد ۲۴ روستا دچار مشکل شد که اکنون مشکل ۱۷ روستا برطرف شده و تلاش برای حل مشکل هفت روستای باقی مانده ادامه دارد.
مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو اظهار کرد: در استان کرمان نیز بر اثر وقوع سیلاب تعداد ۱۳۵ روستا دچار قطع برق شد، که تا این لحظه مشکل برق ۱۰۰ روستا برطرف شده و تلاش گروه‌های عملیاتی تا برطرف شدن کامل این مشکل ادامه خواهد داشت.

جعفرزاده اضافه کرد: در حوزه آب شرب استان کرمان نیز ۱۶۳ روستا دچار قطعی آب شده بود که مشکل ۹۰ روستا حل شده و ۷۳ روستا باقی مانده است.وی افزود: در حوزه برق استان سیستان و بلوچستان هم ۲۰ روستا دچار قطع برق شده بود که مشکل ۱۱ روستا برطرف شده و تلاش برای برق‌دار شدن ۹ روستا ادامه دارد. در حوزه آب این استان نیز ۳۴ روستا دچار مشکل شد که آب شرب ۱۸ روستا وصل شده و ۱۶ روستا باقی مانده است.

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو ادامه داد: در حوزه برق استان فارس ۳۰ روستا بر اثر بارش‌های شدید با مشکل مواجه شدند که خوشبختانه اکنون همه روستاهای این استان به حالت عادی بازگشته‌اند.
در حوزه آب شرب استان فارس نیز ۱۷ روستا دچار مشکل شده بود که با تلاش گروه‌های عملیاتی، مشکل ۱۲ روستا برطرف شده و ۵ روستا باقی مانده است.
وی در رابطه با وضعیت آب و برق استان بوشهر نیز گفت: حوزه برق این استان در شرایط عادی است و تنها دو روستای این استان دارای مشکل آب است که در تلاش هستیم تا ۲۴ ساعت آینده این مشکل نیز برطرف شود.

 

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: