چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۵ - 2020 April 01
کد خبر: ۲۷۰۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا اوایل امروز تا ۲۵ دلار و ۱۰ سنت بالا رفت و نفت برنت هم به ۲۷ دلار و ۶۴ سنت رسید.
به گزارش نبض نفت به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا اوایل امروز (چهارشنبه)  تا ۲۵ دلار و ۱۰ سنت بالا رفت، اما بعد با اندکی تعدیل و رشد ۶۰ سنتی (۲.۵ درصدی) نسبت به جلسه قبل به ۲۴ دلار و ۶۱ سنت رسید. قیمت نفت برنت هم امروز با ۴۹ سنت معادل ۱.۸ درصد افزایش به ۲۷ دلار و ۶۴ سنت رسید.
کنگره آمریکا احتمالا امروز بسته محرک اقتصادی ۲ تریلیون دلاری را که روز سه شنبه موجب رشد شاخص‌ها در بازار‌های بورس شد به تصویب خواهد رساند.
با این حال، تقاضا برای فرآورده‌های نفتی و به خصوص سوخت جت در سطح جهان همچنان رو به کاهش است، زیرا دولت‌ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدام به تعطیلی کسب و کار‌ها و لغو پرواز‌ها کرده‌اند. همین مسئله مانع از رشد بیشتر قیمت نفت شده است.

تحلیلگران مؤسسه‌ ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «اگر قرنطینه شهر‌ها که در بسیاری از کشور‌ها اعلام شده و همچنین لغو پرواز‌ها ادامه پیدا کند، افزایش تقاضا دشوار خواهد بود... خطر افزایش عرضه نفت از سوی اوپک و روسیه نیز دیگر عاملی است که بازار نفت را تهدید می‌کند

نتایج نظرسنجی رویترز در روز سه‌شنبه نشان داد، میزان ذخایر نفت خام آمریکا احتمالا برای نهمین هفته متوالی افزایش یافته در حالی که انتظار می‌رود میزان ذخایر فرآورده‌های نفتی این کشور کاهش یافته باشد.
گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا در مورد میزان ذخایر انرژی این کشور قرار است روز چهارشنبه منتشر شود.

 

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: