جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۴ - 2020 May 29
کد خبر: ۲۷۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
جمشیدی دانا مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از تحویل ۶۱ میلیارد متر مکعب گاز به نیروگاه‌ها در سال ۹۸ خبر داد و گفت شرکت ملی گاز پروژه‌هایی تعریف کرده است تا گاز را از مبادی تولید به نقاط مختلف کشور برساند.
سال گذشته 61 میلیارد متر مکعب گاز به نیروگاهها تحویل دادیم

نبض نفت- مهدی جمشیدی دانا با اشاره به اینکه پروژه‌های زیادی در شرکت مهندسی و توسعه گاز در ارتباط با افزایش ظرفیت انتقال گاز از مبادی تولید به مرکز و شمال وجود دارد، اظهار کرد: در سال ۹۹ قرار است بخش‌هایی از خط نهم سراسری در حال ساخت در جنوب کشور به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه ساخت چند ایستگاه تقویت فشار برای حفظ فشار شبکه نیز در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: برنامه شرکت ملی گاز به گونه‌ای تدوین شده است که حداکثر تولید گاز از مبادی تولید به ویژه میدان مشترک پارس جنوبی را به نقاط مختلف کشور منتقل کند.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با یادآوری اینکه در سال ۹۸ و در زمان اوج مصرف روزانه ۹۰۰ میلیون متر مکعب گاز به پالایشگاه‌ها و ۸۰۰ میلیون متر مکعب به شبکه گاز تحویل داده شد،‌ گفت:‌ بر اساس اعلام رئیس جمهوری تولید گاز کشور با بهره‌برداری از فازهای جدید پارس جنوبی به یک میلیارد متر مکعب در سال می‌رسد و شرکت ملی گاز نیز در تلاش است تا زیر ساخت‌های لازم برای انتقال این گاز را فراهم کند تا هیچ گازی در سکوهای تولیدی باقی نماند.

جمشیدی دانا به گازرسانی ۶۱ میلیارد متر مکعبی به نیروگاه‌ها در سال ۹۸ اشاره کرد و افزود:‌ درباره تزریق گاز به میدان‌های نفتی در زمان اوج مصرف ناچار شدیم تا مقدار گاز تزریقی را کاهش دهیم.

‌ در سال‌های اخیر با بهره‌برداری از فازهای جدید پارس جنوبی، تولید گاز کشور افزایش یافته است تا آنجا که با وجود مصرف ۷۰۰ میلیون متر مکعبی گاز در روزهای سرد زمستان پارسال،‌ هیچ قطعی گازی در شبکه اعلام نشد و پایداری گاز حتی در مناطق شمالی کشور نیز در حد قابل قبول بود. به گونه‌ای که با بارش برف بی‌سابقه در استان‌های گیلان و مازندران و قطع شبکه‌های آب و برق، ‌شبکه گاز به خدمت‌رسانی خود به مردم ادامه داد.


منبع: ایرنا

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: