سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳ - 2020 June 02
کد خبر: ۲۷۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
وزیر نیرو با بیان اینکه مصرف آب شرب در برخی از مناطق تا ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته گفت: به طور متوسط مصرف آب در سطح کشور حدود ۱۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
نبض نفت - اردکانیان در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: هم آب و برق جزو همکاران خاموش بخش بهداشت و درمان هستند، حدود ۲۰ هزار نفر در صنعت برق و بیش از ۵ هزار نفر شبانه روز در نیروگاه ها، تصفیه خانه‌ها مشغول خدمت رسانی هستند.
وزیر نیرو افزود: عوارض سیلاب‌ها تا حدودی از نظر قطع آب برطرف شده است و در معدودی از روستا‌ها در حال برطرف شدن است.وی با بیان اینکه مصرف آب با شیوع کرونا افزایش یافته است، گفت: چالش مصرف آب لزوما به حجم مخازن و سد‌ها بر نمی‌گردد بلکه به ظرفیت تصفیه خانه‌ها نگاه می‌کنیم که باید کشش تامین آب را داشته باشند هر چند مردم بخش زیادی را برای بخش بهداشت استفاده می‌کنند، مصرف در برخی از مناطق تا ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داریم، اما متوسط در سطح کشور حدود ۱۲ درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داریم.
اردکانیان تصریح کرد: در برخی استان‌ها به فصل گرم نزدیک می‌شویم که مصرف برق افزایش می‌یابد و مردم توجه کنند شیوه رعایت موارد بهداشتی را به گونه‌ای انجام بدهند که کمترین مصرف آب را داشته باشند.
وزیر نیرو ادامه داد: بارش‌ها نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کمتر بوده، اما نسبت به متوسط ۵۰ ساله کشور حدود ۲۰ درصد بارش‌ها افزایش داشته و مخازن در وضعیت خوبی قرار دارند به گونه‌ای که در خوزستان برای مهار با سیلاب ۵.۵ میلیارد مترمکعب حجم خالی داریم.
وی بیان کرد: برنامه‌های سال ۹۹ در دو سر فصل برنامه ریزی شده یکی ساخت و ساز که همان گونه که سال گذشته ۲۲۶ طرح بزرگ در مدت ۶ ماه افتتاح شد امسال نیز حدود ۴۰ طرح آب و برق را با سرمایه گذاری ۶ هزار میلیارد تومان در فصل بهار آماده کردیم.

منبع: میزان


 

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: