شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶ - 2022 May 28
کد خبر: ۲۸۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
ظریف:
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه تقریبا تمام دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که آمریکایی‌ها در هر زمانی که بخواهند، توافقات به دست آمده را نادیده می‌گیرند، تاکید کرد، واشنگتن به جای بهانه تراشی باید به دنبال اصلاح رفتار خود باشد.

نبض نفت - «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به ادعای سایت‌های خارجی مبنی بر واگذاری سکوی نفتی شماره 12 دیرالزور سوریه به ایران گفت: ما همکاری‌های مشترکی با سوریه برای توسعه این کشور داریم و اکنون که سوریه به سمت استقرار و آرامش بیشتر پیش می‌رود، در حوزه اقتصادی طرح‌های مشترکی را دنبال می‌کنیم که در بخشی از این طرح‌ها حوزه انرژی هم است.

او افزود: درباره جزئیات این طرح‌ها اطلاعی ندارم.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص ادعای مقامات انگلیسی مبنی بر پرداخت غرامت به منظور آسیب دیدن آثار فاخر آنها در قضیه حمله به سفارتخانه آنها گفت: حفظ و صیانت از سفارتخانه‌های خارجی وظیفه جمهوری اسلامی ایران است و همه مقامات هم بر این موضوع تأکید دارند.

ظریف که با باشگاه خبرنگاران جوان گفت‌وگو می کرد، افزود: درباره جزئیات این موضوع باید مقامات بیشتر با یکدیگر مذاکره کنند و هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

او درباره مذاکره با آمریکا گفت: آمریکایی‌ها نشان دادند که قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به نتایج مذاکرات آنها اعتماد کرد؛ تقریبا تمام دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که اگر با آمریکایی‌ها توافقی انجام دهند، آنها در هر زمانی که بخواهند، توافق را نادیده می‌گیرند و دولت کنونی آمریکا به جای بهانه تراشی باید به دنبال اصلاح رفتار خود باشد.

منبع: تسنیم

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: