چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۰ - 2020 December 02
کد خبر: ۳۲۵۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴
طبق گفته سخنگوی اکسون، تخمین زده‌ می‌شود ۱۴ هزار نفر در کل دنیا معادل ۱۵ درصد از نیروی کار این شرکت شغل خود را از دست بدهند.
به گزارش نبض نفت به نقل از رویترز، شرکت اکسون موبیل اعلام کرد احتمالا حدود 15 درصد از نیروی کار خود را در کل دنیا که شامل کارمندان اداری و دفتری در آمریکا هم می‌شوند به خاطر کاهش تقاضا برای انرژی و قیمت آن اخراج خواهد کرد.

 شرکت اکسون و سایر تولیدکنندگان نفت هزینه های خود را به خاطر سقوط تقاضا کاهش داده‌اند. برترین شرکت نفت آمریکا قبلا بیش از 10 میلیارد دلار کاهش بودجه را در سال جاری میلادی اعلام کرده بود.

 طبق گفته سخنگوی  اکسون، تخمین زده‌ می‌شود 14 هزار نفر در کل دنیا معادل 15 درصد از نیروی کار این شرکت شغل خود را از دست بدهند. اکسون در پایان سال گذشته میلادی  حدود 88300 نیروی کار داشت که شامل 13300 پیمانکار می2شد.

 شرکت اکسون تعداد مشخصی از مشاغل را هدف قرار نداده است ولی انتظار دارد نتیجه بررسی کسب و کار آن حذف حدود 15 درصد از نیروی کار فعلی شرکت باشد.

اکسون در شش ماه اول سال جاری میلادی حدود 1.7 میلیارد دلار از دست داده است و انتظار دارد ضرر و زیان آن در سه ماهه سوم به 1.19 میلیارد دلار برسد.

 این شرکت اعلام کرد تعدیل نیروی آن شامل 1900 شغل در آمریکا می‌شود که بیشتر در منطقه هوستون هستند. بیشتر دفاتر نفت و گاز آمریکا در این منطقه قرار دارند.

 شرکت اکسون در اوایل همین ماه اعلام کرد 1600 شغل را در اروپا کاهش می‌دهد و در استرالیا هم تعدیل نیرو خواهد داشت.

 سهام شرکت اکسون 4 درصد در روز پنجشنبه افزایش یافت و به 32.85 دلار رسید.

 شرکت های رویال داچ شل و بریتیش پترولیوم هم 15 درصد تعدیل نیرو را گزارش داده‌اند. شرکت چورون هم اعلام کرده 10 تا 15 درصد از نیروی کار خود را کاهش می‌دهد که برابر با 4500 تا 6750 شغل می‌شود.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: