جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳ - 2020 December 04
کد خبر: ۳۲۶۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
علی عبدی، مدیر شرکت دانش‌بنیان نگهبان در گفتگو با نبض نفت:
مدیر شرکت دانش‌بنیان نگهبان معتقد است در شرایط تحریمی کنونی اگر بخواهیم عملکرد وزارت نفت را بررسی کنیم در مقایسه با سایر وزارت‌خانه‌ها عملکرد مطلوب‌تری داشته است.
علی عبدی، مدیریت شرکت دانش‌بنیان نگهبان، در حاشیه بازدید از پایگاه خبری نبض نفت و در یک گفتگوی ویژه با خبرنگار ما در خصوص فعالیت‌های مجموعه خود گفت: فعالیت مجموعه ما در حوزه مهندسی، طراحی، تامین و تولید تجهیزات اطفاء حریق است.

وی ضمن اشاره به اینکه شرکت‌های تولیدی معضلات بسیار زیادی دارند اظهار داشت: مجموعه‌های تولیدی کوچک دانش‌بنیان با مشکلات بیشتری مواجه می‌شوند. دولت باید حمایت بیشتری از شرکت‌های تولیدی کوچک انجام دهد.

عبدی افزود: در حال حاضر بالای نود درصد از صادرات آمریکا از طریق مجموعه‌های مذکور انجام می‌شود چرا که دیدگاه آنها نسبت به این شرکت‌ها مثبت می‌باشد.

مدیریت شرکت دانش‌بنیان نگهبان در خصوص ویژگی‌های مجموعه‌های تولیدی کوچک اذعان کرد: شرکت‌های کوچک دارای خلاقیت و نوآوری بسیاری هستند. تعداد جوانان تحصیل‌کرده در کشور ما فراوان است که قادر هستند در زمینه IT موفق عمل کنند اما نیاز به حمایت بیشتر در این حوزه دارند.

وی درخواست تسهیلات بانکی برای مجموعه‌های دانش‌بنیان را مطرح کرد و تاکید کرد: تسهیلات بانکی باید با شرایط آسان در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار داده شود و در عمل نیز قابل اجرا باشد.

عبدی ضمن گلایه از کارفرمایان بخش دولتی تصریح کرد: اکثر کارفرمایان در بخش دولتی فعال هستند ولی متاسفانه با ما همکاری نمی‌کنند. در صورت حمایت باعث تحول بزرگی در عرصه کار و تولید خواهند شد. حمایت از تولید داخلی نباید تنها جنبه شعارگونه داشته باشد.

مدیریت شرکت دانش‌بنیان نگهبان در خصوص رونق تولید ملی در سال‌های اخیر تاکید کرد: در چند سال اخیر به صورت الزامی تولید داخلی رونق گرفته و توانایی رشد بیشتر در این زمینه و یک جهش بزرگ در تولید را دارا هستیم.

وی در خصوص عملکرد وزارت نفت اظهار داشت: میزان رضایت من از عملکرد وزرات نفت هفتاد درصد است چون نسبت به سایر وزارتخانه‌ها دستاوردهای بیشتر و راندمان مطلوبی دارند.

عبدی در خصوص لزوم و اهمیت حمایت دولت از تولیدکنندگان گفت: دولت به دلیل در اختیار داشتن بخش‌های مختلفی از بازار امکان معرفی شرکت‌های تولیدی جهت حمایت از آنها را دارد چون حمایت از تولیدکننده بستر تولید را افزایش می‌دهد.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: