شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۴ - 2020 December 05
کد خبر: ۳۳۰۵۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
رئیس دادگستری خارک:
رئیس دادگستری بخش خارک گفت: در پی آتش‌سوزی یکی از بخش‌های پتروشیمی این جزیره پرونده قضایی برای بررسی هر چه بیشتر حادثه تشکیل شد.
به گزارش نبض نفت، روابط عمومی دادگستری بوشهر روز جمعه به نقل از رضا حاجب فرد افزود: علت حادثه آتش سوزی پتروشیمی خارک نشت مواد نفتی از لوله بوده که موجب ایجاد انفجار و آتش سوزی شده‌است.

وی بیان کرد: در پی این آتش‌سوزی ۶ نفر کارگر در حین تعمیرات مصدوم که یکی از این افراد فوت و مابقی برای درمان به بیمارستان اعزام می‌شوند.

حاجب فرد اظهار کرد: دستورات قضایی برای تشکیل پرونده انجام شده‌است و برای  بررسی دقیق‌تر علت وقوع حادثه کارشناس و بازرسان مربوطه به محل اعزام می‌شوند.

وی افزود: موضوع حادثه آتش سوزی پتروشیمی خارگ به دقت بررسی می‌شود و در صورت احراز هرگونه تقصیر و یا سهل انگاری از ناحیه شخص یا اشخاصی در بروز حادثه یاد شده، مسببان تحت تعقیب کیفری قرار می‌گیرند.

به گفته دکتر جواد طاهری رئیس بیمارستان سوختگی چرومی گناوه تاکنون سه نفر از مجموع پنج مصدوم حادثه آتش سوزی پتروشیمی خارک که به این بیمارستان اعزام شده بودند، مرخص و یکی از آنان ظهر روز جمعه فوت شد و  مصدوم دیگر در این بیمارستان بستری و تحت مداوا قرار دارد.

پتروشیمی جزیره خارک شامگاه پنجشنبه در هنگام تعمیر سالانه (اورهال) دچار آتش سوزی شد.

جزیره خارک از توابع شهرستان بوشهر در فاصله ۵۷ کیلومتری شمال غرب بندر بوشهر در آب‌های خلیج فارس واقع است.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: