دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱ - 2021 January 18
کد خبر: ۳۳۱۶۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
لرستان یکی از قطب های دامپروری کشور از استان های مهم و دارای قابلیت در توسعه صنعت شیر است .در این استان ودر نزدیکی شهر الیگودرز شهر آبشارها و لاله های واژگون ،روستای سور وجود دارد.
به گزارش نبض نفت به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، روستای سور یکی از هزاران روستایی است که با حمایت بانک کشاورزی، میزبان یکی از بزرگترین طرح های تولیدی کشور شده است.  شرکت کشت و صنعت و دامپروری صبا پگاه لرستان، با احداث  بزرگ ترین طرح گاوداری شیری در استان لرستان  با حمایت 300میلیاردی بانک کشاورزی برای ۴۵ نفربصورت مستقیم  و برای ۳۰۰ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد کرده و تحول عظیمی در اشتغال زایی و رونق اقتصادی منطقه و همچنین سیر صعودی میزان تولیدات داخلی به وجود آورده  است.

این مجتمع بزرگ تولیدی شامل گاوداری تمام صنعتی شیری به ظرفیت ۲۰۰۰راس در زمینی به مساحت (مسقف و غیر مسقف )بیش از۴۱۰۰۰ متر مربع احداث شده است که 12630متر مربع ،مساحت فضای انبارها، اداری و خدماتی  و فضای سیلو  به آن اضافه می شود .

مهندس انصاری پور مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری صبا پگاه لرستان با تاکید بر حمایت ۳۰۰ میلیارد ریالی بانک کشاورزی و همراهی بانک با این پروژه، اظهار داشت :این طرح با ظرفیت ۲۰۰۰ راس دام مولد  راه اندازی شده است که با ظرفیت کامل می تواند  میزان تولید شیر در این مجتمع 25 هزار تن شیرو 350 تن گوشت قرمز در سال تولید کند.

مهندس انصاری پور با اشاره به اینکه تولید شیر خام مهم ترین مرحله تولید و فرآوری محصولات لبنی است گفت : این دامداری از مدرن ترین دامداری های کشور است و به منظور افزایش رفاه و سلامت دام ها و همچنین افزایش کیفیت و کمیت شیر تولیدی، از سیستم فری استال استفاده شده است.

این گزارش می افزاید: شرکت کشت و صنعت و دامپروری صبا پگاه لرستان برگ افتخار دیگری از عملکرد بانک کشاورزی در حمایت از کارآفرینی ،تولید و ایجاد اشتغال به ویژه در مناطق محروم و دورافتاده کشور محسوب می شود.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: