دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۷ - 2021 January 25
کد خبر: ۳۳۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده در شبانه‌روز گذشته از مرز ۵۰۰ میلیون مترمکعب گذشت.
به گزارش نبض نفت به نقل از شرکت ملی گاز ایران، در حالی که هنوز نیمه نخست ماه پایانی پاییز را سپری می کنیم و به روزهای سرد زمستان وارد نشده ایم، مصرف گاز در بخش خانگی رکورد عجیبی را در شبانه روز گذشته به ثبت رساند.

طبق اعلام شرکت ملی گاز ایران، مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده در شبانه‌روز گذشته از مرز 500 میلیون مترمکعب گذشت.

محمدرضا جولایی، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با اعلام این خبر، اظهار داشت: روز گذشته، مصرف گاز در بخش خانگی به رقم 501.8 میلیون مترمکعب در روز رسید که نشان از روند افزایشی مصرف گاز در بخش خانگی به دلیل افزایش سرما در بیشتر استان‌های کشور دارد.

وی ادامه داد: در همین بازه زمانی، میزان مصرف صنایع عمده به 124.6 و نیروگاه‌ها به 126.2 میلیون مترمکعب در روز رسید.

  1. مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با بیان این که کل مصرف گاز طی 24 ساعت گذشته، حدود 810 میلیون مترمکعب در روز بوده است، گفت: اواخر آبان ماه امسال نیز مقدار گاز تزریق شده به خطوط سراسری، به نسبت مدت مشابه سال گذشته، بیش از 5 درصد رشد داشته که پس از بحث توسعه گازرسانی، بیشتر این میزان مصرف بخاطر شیوع ویروس کرونا بوده است.

جولایی در پایان، از افزایش مصرف گاز در استان‌های شمالی کشور به دلیل برودت هوا خبر داد و گفت: استان‌های شمالی کشور همانند استان‌های گلستان، گیلان، مازندران، خراسان شمالی، اردبیل و آذربایجان غربی از نظر مصرف گاز، رکورددار هستند، بنابراین از عموم مردم می‌خواهیم تا این انرژی پاک را بهینه مصرف کنند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: