دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳ - 2021 January 25
کد خبر: ۳۴۳۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد از افزایش ۱۰ درصدی مصرف گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) این استان در ۹ ماه امسال خبر داد.
به گزارش نبض نفت به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد، عبدالرضا انتظاری در این باره گفت: در این مدت، ۸۶ میلیون و ۲۱۵ هزار متر مکعب سی‌ان‌جی در استان توزیع و به همین مقدار در مصرف بنزین صرفه‌جویی شده است.

وی افزود: مصرف سی‌ان‌جی در این بازه زمانی، با ۱۰ درصد رشد در مقایسه با مدت مشابه پارسال ثبت شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد درباره استفاده از این سوخت پاک گفت: مصرف سی‌ان‌جی در مقایسه با بنزین به لحاظ اقتصادی به صرفه‌ و ارزان‌تر است، از طرفی هوایی پاک و محیطی دور از هرگونه آلایندگی، را به همراه خواهد داشت.

انتظاری افزود: طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی با اولویت تاکسی‌ها، وانت‌بارها و کامیونت‌های بنزین‌سوز در حال اجراست و همچنان ادامه دارد و مالکان این خودروها با ثبت‌نام در سامانه به آدرس GCR.NIOPDC.IR، می‌توانند وسیله نقلیه خود را گازسوز کنند.

وی ضمن تأکید بر رعایت الزامات و استانداردهای سوخت‌گیری در جایگاه‌های سی‌ان‌جی و اهمیت ویژه آن در سوخت‌رسانی ایمن به شهروندان گفت: پایش‌ها و استانداردسازی‌های لازم توسط کارشناسان این شرکت و با نظر سازمان استاندارد به‌طور مستمر انجام می‌شود.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: