جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۶ - 2021 April 23
کد خبر: ۳۵۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
با حمایت ویژه مهندس هاشم نامور مدیرعامل پالایشگاه بندرعباس صورت گرفت؛
طرح طبقه‌بندی مشاغل برای کارکنان قراردادی تابع قانون کار در شرکت پالایش نفت بندرعباس به منظور بهبود و ارتقاء زیرساخت حوزه منابع انسانی اجرایی شد. این طرح یکی از طرح‌های مهم وزارت نفت در حوزه نیروی انسانی در سال 1399 بود که در شرکت پالایش نفت بندرعباس با حمایت ویژه مهندس هاشم نامور مدیرعامل این پالایشگاه به بهترین نحو ممکن اجرایی شد.

به گزارش نبض نفت به نقل از روابط عمومی و بین الملل شرکت پالایش نفت بندرعباس، طرح طبقه‌بندی مشاغل از طرح‌های مهم حوزه منابع انسانی ‌بود که با پیگیری‌های صورت گرفته و موافقت مهندس هاشم نامور مدیرعامل و هیئت مدیره این شرکت، برای ساماندهی مشاغل نیروهای قراردادی شاغل در پالایشگاه نفت بندرعباس وارد فاز اجرایی شد.

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس در این خصوص گفت: با بررسی و پیگیری‌های انجام شده و اخذ مجوزهای لازم، طرح طبقه بندی مشاغل برای ٢ هزار و ٧٨٠ نفر از کارکنان قراردادی تابع قانون کار‌ شاغل در این شرکت از اول اسفندماه ١٣٩٩ اعمال شد.

مهندس اسحاق جعفری با بیان اینکه در طرح طبقه بندی مشاغل، کارکنان با رعایت شرایط احراز پیش‌بینی شده در عنوان شغلی از گروه، مزد شغل و مزد سنوات برخوردار می شوند افزود:‌ ‌انطباق شرایط فرد با شغل مصوب،‌ تعیین مزد مبنا، ‌تخصیص مزایای شغلی و همسان‌سازی حقوق در گروه های مشابه از دستاوردهای مهم اجرای این طرح است.

وی با تاکید بر این نکته که شرکت پالایش نفت بندرعباس نخستین شرکت در سطح وزارت نفت است که طرح طبقه بندی مشاغل را با موفقیت اجرایی نموده است تصریح کرد: این ‌طرح یکی از بارزترین مصادیق نگاه ویژه به نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی شرکت است که با هدف ارتقاء انگیزه و بهره وری کارکنان و همچنین حفظ و صیانت از نیروی انسانی اجرا شد.

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: در راستای اجرای این طرح پیش از این نیز با حمایت و پیگیری های مدیرعامل و پشتیبانی هیئت مدیره و همکاری همه جانبه مدیران، ٢ هزار و ١٥٠ نفر نیروی پیمانکار در این شرکت نیز با اجرای طرح تبدیل وضعیت قراردادهای پیمانکاری به نیروهای قرارداد مستقیم تبدیل وضعیت شدند.

مهندس جعفری حفظ و ارتقا‌ء کرامت انسانی، عدالت، علمی کردن مدیریت منابع انسانی، افزایش انگیزه و بهره‌وری کارکنان، افزایش نقش منابع انسانی در توسعه فعالیت های شرکت، ‌اولویت در جذب جوانان بومی استان هرمزگان و ایجاد رفاه برای کارکنان در چارچوب مقررات را از جمله اولویت‌های اصلی شرکت پالایش نفت بندرعباس در حوزه منابع انسانی عنوان کرد.

شرکت پالایش نفت بندرعباس به عنوان یکی از مهم‌ترین شرکت‌های پالایشی با تامین بیش از ۱۵ درصد از انرژی مورد نیاز کشور نقش قابل توجهی در چرخش اقتصاد و توسعه کشور دارد و علاوه بر آن تاثیر گذاری این شرکت در ایفاء مسئولیت های اجتماعی نیز از درخشان‌ترین و افتخارآمیزترین دستاوردهای این شرکت است که با ایجاد اشتغال برای بیش از ۴ هزار نیروی انسانی با اکثریت بومی و به ویژه تاکید بر استفاده حداکثری از قابلیت های جامعه محلی استان هرمزگان ایفای نقش می نماید.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: