جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۴ - 2021 April 23
کد خبر: ۳۶۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
مدیرعامل مجتمع پتروشیمی آبادان:
با توجه به از سر گیری تولید روزانه پی وی سی در این شرکت پس از ۲ سال بیش از چهارهزار تن پی وی سی به ارزش ۹ میلیون دلار از این مجتمع به خارج کشور صادر شد.
به گزارش نبض نفت به نقل از واحد روابط عمومی پتروشیمی آبادان، مهندس محسن علوی سه‌شنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان پس از ۱۸ ماه با انجام تعمیرات ناشی از آتش سوزی از خرداد ماه سالجاری به صورت آزمایشی به بهره‌بردرای رسید.

وی اظهار داشت: با افتتاح  این واحد که خط تولید مواد اولیه‌ تولید پی وی سی (وی سی ام) است تولید این مواد افزایش و در بهمن ماه پس از افتتاح این مجتمع  تولید به سودعملیاتی رسیده است.

مهندس علوی گفت:در طول عملیات بازسازی واحد ۶۰۰ پتروشیمی، بیش از۶۰ هزار نقطه تعویض و از خطر اتفاق های احتمالی دور شد.

وی افزود: تولید گرد های خاص و منحصر به فرد در پتروشیمی آبادان در حال تولید است که بخش قابل  توجهی از آن از طریق بورس به بازار داخلی عرضه می‌شود.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی آبادان به اجرای طرح تثبیت خوراک مورد نیاز تولید این مجتمع با بیش از ۹۲درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد و گفت:با اجرای این طرح ۵۰ تا ۸۰ تن بر خوراک مورد نیاز تولید مجتمع افزوده و تولید نهایی این شرکت افزایش خواهد یافت.

وی از تصویب طرح توجیهی احداث پتروشیمی جدید آبادان در هیات مدیره این مجتمع و ارائه آن به تاپیکو و شستا اشاره کرد و گفت: در صورت احداث مجتمع جدید علاوه بر شکوفایی تولید انواع مواد پتروشیمی در آبادان خواهیم بود.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: