چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۰ - 2022 January 19
کد خبر: ۴۱۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰
رصد بازار خودروهای داخلی؛
محصولات سایپا در بازار امروز همراستا با نرخ دلار به رشد اندک خود ادامه دادند.

نبض نفت- رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در نیمه آذرماه ماه بازار برخی از خودروهای سایپا همانند روز گذشته با رشد 1 تا 3 میلیون تومان در بازار عرضه شدند و برخی دیگر رشد قیمتی نداشتند. رشد اندک قیمت در بازار محصولات سایپا در حالی ثبت شده که قیمت دلار امروز هم بالای مرز حساس قرار گرفت.

به گفته فعالان بازار خودرو  افزایش قیمت دلار در بازار عبور آن از 30 هزار تومان و مشخص نبودن نتایج مذاکرات از سوی دیگر عمده دلیلی است که موجب شد در نیمه آبان بازار خودرو روند افزایشی قیمت داشته باشد.

از سوی دیگر رشد قیمت خودرو در بازار در حالی رقم خورده که به گفته فعالان بازار خودرو با توجه به نوسان پی در پی قیمت خودرو در بازار نه خریداران تمایلی برای خرید دارند و نه فروشندگان وارد بازار می شوند. با این شرایط بازار خودرو با کوچکترین خبری واکنش نشان داده و تغییر مسیر می دهد.

وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز«تیبا2» معمولی در بازار رشد 3 میلیونی  در بازار داشت و قیمت آن به 188 میلیون تومان رسید. اما «تیبا صندوقدار» بدون تغییر در بازار امروز با قیمت 178 میلیون تومان عرضه شد.

با توجه به ارزیابی بازار خودرو می توان گفت امروز در میان خانواده کوییک امروز «کوییکR» رشد یک میلیون تومانی داشت و قیمت آن به 199میلیون تومانی رسید. «کوییک معمولی» هم با افزایش یک میلیونی قیمت در بازار 194 میلیون تومانی شد. «ساینا» هم امروز رشد 1میلیون تومانی داشت و با قیمت 189 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد. رصد بازار خودرو همچنین نشان دهنده آن است که قیمت «شاهین» هم امروز تغییر نداشت و در بازار 346 میلیون تومان قیمت خورد.

منبع:اقتصاد نیوز

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: