شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵ - 2022 May 28
کد خبر: ۴۲۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
پایداری انتقال گاز در قشم
مدیر منطقه ۶ عملیات انتقال گاز از پایان تعمیرات و تعویض شیرهای بای پاس و بلودان ایستگاه‌های کیلومتر ۱۲ و ۲۲ خط ۱۶ اینچ روستای طولا در جزیره قشم با ۶۰۰ نفرساعت کار خبر داد.
به گزارش نبض نفت به نقل از شرکت انتقال گاز ایران، علیرضا عربلو گفت: برای تاب‌آوری شبکه انتقال گاز در جزیره قشم همچنین افزایش ظرفیت انتقال ایمن و پایدار گاز طبیعی، این عملیات به‌دلیل ایجاد نشتی و خرابی شیرهای کنارگذر و بلودان ایستگاه‌ها و امکان نداشتن بهره‌برداری عملیاتی از ایستگاه‌های کیلومتر ۱۲ و ۲۲ روی خط ۱۶ اینچ روستای طولا در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: انجام به‌موقع تعمیرات این خط سبب انتقال ایمن گاز و سهولت باز و بسته شدن شیرها در موارد اضطراری و شرایط بحران شده تا انتقال پایدار گاز به مصرف‌کنندگان صنعتی، خانگی و نیروگاهی بدون وقفه انجام شود.

مدیر منطقه ۶ عملیات انتقال گاز با اشاره به انجام این عملیات در مدت سه روز با رعایت همه استانداردهای فنی و رعایت مسائل ایمنی، بیان کرد: تقاضاگذاری و تهیه شیرها، متریال مورد نیاز، انجام عملیات حفاری، ایمن‌سازی محوطه، آماده‌سازی محل برشکاری و جوشکاری و آزمون و تزریق گاز از جمله اقدام‌ها در این زمینه بوده است.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: