دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶ - 2022 June 27
کد خبر: ۴۵۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
جهت گفتگو با مقامات روسی؛
نمایندگی مسکو در سازمان ملل از سفر آتی مقامات ارشد این سازمان به روسیه برای رایزنی درباره مشکل صادرات کود تولید روسیه و طیفی از کمک های بشردوستانه به اوکراین، خبر داد.
به گزارش نبض نفت به نقل از تاس، «فیودور استرژیژوفسکی» سخنگوی نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که «ربکا گرینسپن» دبیرکل کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (UNCTAD) به زودی به مسکو سفر خواهد کرد تا درباره صادرات صادرات کودهای شیمیایی روسیه گفتگو کند و همچنین «مارتین گریفیتس» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه نیز قصد دارد در اوایل ماه ژوئن برای گفتگو درباره وضعیت اوکراین از روسیه بازدید کند.

پیشتر «آندری رودنکو» معاون وزیر امور خارجه روسیه با اشارهبه اینکه طرف روسی همیشه آماده گفتگو با همه کسانی است که به دنبال راه حل مسالمت آمیز برای همه مشکلات هستند، اعلام کرده بود که حل مشکل مواد غذایی نیازمند رویکردی جامع از جمله لغو تحریم‌ها بر صادرات و تراکنش های مالی روسیه است.

وی افزوده بود که همچنین لازم است اوکراین امنیت تمام بنادری را که کشتی‌ها در آن پهلو می گیرند تامین نموده و آنها را با مین‌زدایی کردن پاکسازی نماید.

غربی ها مسکو را به ایجاد اختلال در روند صادرات غلات از اوکراین متهم کرده اند، اما وزارت خارجه روسیه با رد همه اتهامات در این زمینه اعلام کرده است که روسیه در صادرات غلات اوکراین دخالت نمی‌کند و مشکلات تدارکاتی و لجستیکی به وجود آمده توسط کی یف عامل هرگونه مشکل در این رابطه است.
منبع:مهر
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: