دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱ - 2022 June 27
کد خبر: ۴۵۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲
تعیین هیئت ۷نفره قضایی و بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده متروپل آبادان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از تعیین بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده فروریختن ساختمان متروپل آبادان در مرکز استان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۳نفر از مسببان حادثه متروپل بازداشت شده‌اند.
نبض نفت-دادگستری خوزستان، صادق جعفری چگنی اظهار داشت: با دستور رئیس‌کل دادگستری استان، کارگروه ویژه‌ای برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه راه‌اندازی شده است تا ضمن برخورد لازم با عوامل این حادثه، اقدامات لازم را در جهت جبران خسارت زیان‌دیدگان پیگیری کند.

وی با بیان این‌که تاکنون 13 نفر از مسببان و مرتبطین با این حادثه بازداشت شده‌اند، افزود: دادستانی مرکز استان خوزستان به‌عنوان مدعی‌العموم، ناظر بر حقوق عامه و مدافع منافع عمومی است و در همین راستا اقدامات حقوقی و قانونی را در دستور کار قرار داده است که نتیجه آن متعاقباً اعلام می‌شود.

جعفری چگنی گفت: هیئتی هفت‌نفره از کارشناسان خبره استان برای رسیدگی به موضوع و تعیین ابعاد حادثه، تعیین شده و کار خود را آغاز کرده‌اند، ضمن این‌که در جهت جبران ضرر و زیان وارده به حقوق عمومی و اشخاص زیان‌دیده، برخی اموال شناسایی و توقیف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان تصریح کرد: عزم دستگاه قضایی برخورد با همه مظاهر فساد است و با هر فرد در هر جایگاه و هر موضوعی که موجب تضییع حقوق بیت‌المال شود، با قاطعیت و در چارچوب قانون برخورد می‌شود.

جعفری چگنی گفت: سازمان‌های متولی مکلف به بررسی مجدد ساختمان‌هایی هستند که در اجرای ضوابط و مقررات آن شبهاتی وجود دارد تا بار دیگر شاهد وقوع اتفاقات ناگواری مشابه حادثه متروپل نباشیم.

وی درباره هویت مالک اصلی ساختمان، گفت: وی یکی از متهمان این حادثه بود که در ابتدای امر دستور بازداشت آنان صادر شد اما پس از کشف جسد وی و تأیید هویت جسد از نظر علمی و تحقیقات محلی، با شناسایی توسط خانواده و آشنایان و نیز تطبیق اثر انگشت وی توسط اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی استان و آزمایش DNA پزشکی قانونی، مرگ وی در محل حادثه برای دستگاه قضایی مسجل شده است.

منبع:تسنیم

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: