دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۲ - 2023 February 06
کد خبر: ۴۸۲۵۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲
رویترز:
دو نفتکش حامل ۱.۲۲ میلیون بشکه نفت خام و ۲ میلیون بشکه میعانات گازی ایران طی روزهای آینده در بندر خوزه ونزوئلا لنگر انداخته و محموله خود را تخلیه می‌کنند.

به‌گزارش نبض نفت به نقل از رویترز، نفتکش‌های حامل 1.22 میلیون بشکه نفت خام و 2 میلیون بشکه میعانات گازی ایران قرار است طی روزهای آینده محموله خود را در پایانه خوزه در ونزوئلا تحویل دهند.

ونزوئلا برای تامین بخش بزرگی از رقیق‌کننده‌هایی که جهت تبدیل نفت سنگین خود به درجات نفتی قابل صادرات لازم دارد، وابسته به ایران است. نفت خام ایران هم در پالایشگاه‌های این کشور آمریکای جنوبی برای تولید سوخت پالایش می‌شود.

مدارک شرکت نفت ملی ونزوئلا نشان می‌دهد یکی از نفتکش‌هایی که در این ماه به آب‌های ونزوئلا می‌رسد نفتکشی با نام هیوج با پرچم ایران است که تحت مالکیت شرکت ملی نفتکش ایران قرار دارد.

ایران در سال جاری میلادی صادرات خود به ونزوئلا را که شامل میعانات پارس جنوبی هم می‌شود، افزایش داده و بیشتر از ناوگان کشتیرانی خود استفاده می‌کند.

هر دوی این محموله‌های نفتی توسط شرکت بازرگانی نفت ایران عرضه می‌شوند. این شرکت به‌همراه برخی دیگر از شرکت‌های ایران در اوایل سال جاری میلادی یک قرارداد 110 میلیون یورویی با شرکت نفت ملی ونزوئلا برای احیای یک پالایشگاه در این کشور و عرضه نفت به این شرکت امضا کردند.

ونزوئلا از ماه ژوئن تا اوت، حدود 4.8 میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی ایران را وارد کرده‌است.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: