سه‌شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵ - 2022 December 06
کد خبر: ۴۸۲۶۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹
بورل:
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: حوادث در خطوط لوله گاز نورد استریم تصادفی نیستند، زیرا اطلاعات به اقدامات عمدی اشاره می‌کند وزیر خارجه سوئد نیز این رخداد را نتیجه یک انفجار دانسته است.

به گزارش نبض نفت به نقل از اسپوتنیک، روز دوشنبه اعلام شد که یک توزیع کننده زمینی، افت فشار سریع گاز را در خط A خط لوله نورد استریم 2 ثبت کرده است. این حادثه در آب‌های دانمارک در نزدیکی جزیره بورنهولم رخ داد.

در اواخر روز، اپراتور همچنین گفت که افت فشار در هر دو رشته خط لوله نورد استریم 1 ثبت شده است.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا عمیقا نگران آسیب به خطوط لوله نورد استریم 1 و 2 است... نگرانی های ایمنی و زیست محیطی در اولویت قرار دارند. این حوادث تصادفی نیستند و همه ما را تحت تاثیر قرار می دهند.

وی افزود: تمام اطلاعات موجود نشان می‌دهد که این نشت‌ها نتیجه اقدامی عمدی است.

این دیپلمات افزود: اتحادیه اروپا از هرگونه تحقیق در مورد حوادث نورد استریم حمایت خواهد کرد و همچنین اقدامات بیشتری را برای بهبود امنیت انرژی خود انجام خواهد داد.

آن لینده، وزیر امور خارجه سوئد نیز گفت که حادثه نشت گاز از خطوط لوله روسیه نورد استریم 1 و2 در آب‌های سوئد و دانمارک ناشی از انفجارهای بالقوه خرابکارانه بوده است.

وی در توییتر خود نوشت: نشت گاز از خطوط لوله نورداستریم 1 و 2» در مناطق انحصاری اقتصادی سوئد و دانمارک در نتیجه انفجارهایی رخ داده که ممکن است ناشی از یک اقدام خرابکارانه باشد.

وزیر امور خارجه سوئد افزود: ما به جمع‌آوری اطلاعات ادامه می‌دهیم.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: