دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴ - 2023 February 06
کد خبر: ۴۸۲۶۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
گزارش امیرعبداللهیان؛
وزیر امور خارجه کشورمان از حضور ایران در نشست ٧٧ مجمع عمومی سازمان ملل متحد گزارش داد.
نبض نفت-حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

«همزمان با آغاز به کار نشست ۷۷ مجمع عمومی سازمان ملل متحد به همراه رییس جمهور محترم و همکارانم در وزارت امور خارجه به نیویورک سفر کردم.

در این سفر چند روزه که در بخش اول آن جناب آقای دکتر رییسی حضوری فعال، موثر و پرکار داشتند، اینجانب در ادامه علاوه بر حضور در نشست ها و جلسات رسمی با ۴۲ همتا و مقام عالیرتبه از کشورهای مختلف و از جمله دبیرکل و سایر مقامات ارشد سازمان ملل دیدار و گفتگو داشتم که مشروح آن در رسانه ها منتشر شده است.

در تمام این دیدارها و جلسات ضمن پیگیری توافقات جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها و مجامع بین الملی، سعی بر این داشتم که با تشریح واقع بینانه وضعیت فعلی منطقه و جهان، تحلیل درستی خارج از جو رسانه‌ای مرسوم به طرفهای گفتگو منتقل کنم.

در اکثر این دیدارها در خصوص روند مذاکره رفع تحریم ها رایزنی کردم و موضع منطقی جمهوری اسلامی ایران را که خواهان توافق خوب، قوی و پایدار هستیم اما به شرط انتفاع اقتصادی از توافق، تبیین کردم.

در دیدار با مقامات کشورهای مختلف از نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و جایگاه مهم ایران به عنوان جزیره ثبات در منطقه ای متلاطم یاد می کنند. البته همین ثبات و قدرت است که باعث می شود دشمنان به هر بهانه ای بخواهند مانع پیشرفت و توسعه ایران شوند که قطعا نمی توانند… به مردم بزرگ ایران که پشتوانه اقتدار کشور و دیپلماسی پویا هستند صمیمانه درود می فرستم. ما به تلاش های قوی خود هم برای بی اثر کردن تحریم ها و هم برای لغو تحریم های طالمانه علیه کشور ادامه می دهیم.»

منبع:ایسنا

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: