دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱ - 2023 February 06
کد خبر: ۵۰۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶
با تلاش حفارمردان شرکت ملی حفاری ایران در حال اجرا است
حفارمردان شرکت ملی حفاری ایران، عملیات نصب و برپایی دستگاه حفاری ۸۵ فتح را در شرایط برف و کولاک و دمای زیر صفر در ارتفاعات سبلان در شهرستان مشکین شهر در استان اردبیل آغاز کردند.
به گزارش نبض نفت به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، سعید اکبری مدیر عملیات خشکی _ ۳ شرکت رور دوشنبه (۱۴ آذرماه ۱۴۰۱) در این باره توضیح داد: کارکنان سختکوش این شرکت که پیش‌ از این تجربه کار در شرایط سخت اقلیمی و سرمای شدید این منطقه را داشته اند ، تلاش دارند که در کوتاهترین زمان ممکن تجهیزات و متعلقات دستگاه حفاری ۸۵ را نصب و با برپایی دکل، عملیات حفاری چاه ژئوترمال را شروع کنند.
وی گفت: شرکت ملی حفاری ایران در همکاری با شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم (OEID ) سه حلقه چاه زمین گرمایی (ژئوترمال) در این موقعیت تعمیر و تکمیل می کند.
 اکبری افزود: حفاری این چاه ها در اجرای قرارداد شرکت OEID با شرکت نیروگاه های مادر تخصصی برق حرارتی صورت می پذیرد. 
گفتی است : شرکت ملی حفاری ایران پیش از این در سال ۱۳۸۰ نسبت به تعمیر یک حلقه چاه اکتشافی و دو حلقه چاه تزریقی در این منطقه اقدام کرده بود که با توجه به نتایج مثبت حاصله ، متعاقب آن با انعقاد توافقنامه چهار ساله میان این شرکت و سازمان انرژی های نو از اوائل سال ۱۳۸۷ عملیات حفر و تکمیل ۱۸ حلقه چاه شامل ۱۰ حلقه توسعه ای، چهار حلقه توصیفی و چهار حلقه تزریقی در این موقعیت کوهستانی و سردسیر انجام گردید.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: