چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۷ - 2023 May 31
کد خبر: ۵۳۲۰۹
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۶
اعتراضات گسترده علیه اصلاحات بازنشستگی در فرانسه، باعث شد حجم بالایی نفت و فرآورده‌های نفتی در دریا بماند و همزمان، سطح ذخایر داخلی را به شدت کاهش داده است.

به گزارش نبض نفت به نقل از رویترز؛ تحلیلگران اعلام کردند اعتصابهای گسترده در فرانسه، باعث شده است مقادیر کم‌سابقه نفت خام و میعانات گازی در آبهای ساحلی، معطل بمانند و همزمان، ذخایر نفت خام این کشور به شدت کاهش یافته است.

به گفته یوهانس رائوبال، تحلیلگر نفت خام شرکت کپلر، حدود ۱۷ محموله حامل نفت خام، فرآورده‌های نفتی یا محصولات شیمیایی هفته گذشته در آب‌های فرانسه معطل بوده اند.

اعتصاب کارکنان در سه هفته گذشته، فعالیت همه پالایشگاه‌های فرانسه را متاثر کرده است.

کوئن وسلز، تحلیلگر بازار فرآورده‌های نفتی در شرکت "انرژی اسپکتس" اظهار کرد: این اعتصابها از این نظر که در سطح ملی هماهنگ شده اند و بنادر و دپوها را هم تحت تاثیر قرار داده اند، از اعتصابهایی که در اکتبر سال ۲۰۲۲ برگزار شد، متفاوت هستند.

طبق آمار موسسه مشاوره اویل ایکس، مصرف پالایشگاه‌های فرانسه به ۷۶۴ هزار بشکه در روز رسیده که پایین‌ترین سطح خود از اکتبر است. ذخایر نفت خام فرانسه در مارس، به ۴۰.۳ میلیون بشکه کاهش یافته است که پایین‌ترین رکورد  از زمان آغاز ثبت آمار توسط این شرکت در ژانویه سال ۲۰۱۰ است.

به گفته معامله‌گران، فقدان علاقه فرانسوی‌ها برای خرید، باعث افزایش عرضه نفت خام دریای شمال، غرب آفریقا و بِلِندهای خط لوله کاسپین به نقاط دیگر شده است. این امر بر قیمت گریدهای خام تاثیر منفی گذاشته است زیرا بازیگران بازار مجبور هستند به دنبال خریداران در جای دیگری باشند.

تحلیلگر نفت خام شرکت کپلر اظهار کرد: تعداد زیادی از محموله‌های نفتی نیجریه برای بارگیری در آوریل، به فروش نرفته‌اند. یک معامله‌گر در این رابطه گفت: وضعیت بسیار بدی است.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: