دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۶ - 2020 October 26
کد خبر: ۳۱۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
شرکت شل قصد دارد اکتشاف نفت و گاز در آبهای آلاسکا را برای اولین بار از ۲۰۱۵ از سر بگیرد.
به گزارش نبض نفت به نقل از اس پی گلوبال پلتس، شرکت شل قصد دارد اکتشاف نفت و گاز در آبهای آلاسکا را برای اولین بار از 2015 از سر بگیرد.

 این شرکت به دنبال مجوز دولت برای ایجاد یک واحد اکتشافی با وسعت 86400 جریب (هر جریب برابر با 4047 متر مربع) است.  شرکت شل متعهد شده حفاری های لرزه ای و اکتشافی خود را طی 5 سال آینده درخلیج هاریسون آغاز کند. این خلیج در ذخایر نفتی ملی آلاسکا و 34 مایلی شمال غرب دلتای رودخانه کالویل قرار دارد یعنی جایی که میدان نفتی آلپاین در حال حاضر در حال تولید نفت است.

 این شرکت ادامه ساختارهای نانوشاک و توروک را در منطقه رودخانه کالویل شناسایی کرده است. شرکتهای کونوکو فیلیپ، رپسول و اویل سرچ در پاپوای گینه نو اکتشافاتی در این منطقه طی سال‌های اخیر داشته اند.

شل قبلا یکی از اکتشاف کنندگان و تولیدکنندگان فعال نفت در آلاسکا بود ولی در 2015 پس از یک برنامه اکتشافی ناموفق و هزینه‌بر در دریای چاکچی در شمال غرب ساحل قطب شمال آلاسکا از این ایالت خارج شد.

شرکت شل به دنبال شریکی است تا هزینه ها و خطرات این عملیات ها را با آن سهیم شود. این شرکت اعلام کرد:« ما پیشرفت قابل توجهی در جهت هدف شراکت قبل از همه گیری ویروس کرونا و سقوط قیمت نفت داشتیم. در حالیکه پروژه های نفتی در قطب شمال به خاطر قابلیت‌های ژئوپلتیکی و دورنمای مالی خوب هنوز هم جذابیت دارند، سقوط قیمت نفت بر توانایی ما در مذاکره برای یک قرارداد تجاری با یک شریک احتمالی تاثیر گذاشته است».

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: