دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۷ - 2021 June 14
کد خبر: ۳۷۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲

به گزارش نبض نفت به نقل از راشا تودی، شورای جهانی انرژی بادی طی تحقیقات جدید خود اعلام کرد 3.3 میلیون شغل در سراسر جهان طی 5 سال آینده به خاطر توسعه این صنعت بزرگ ایجاد خواهد شد.

 این رقم اعلام شده شامل مشاغل مستقیم در مزارع بادی در خشکی و دریا و همچنین مشاغل ایجاد شده در کل زنجیره ارزش این بخش از جمله نصب، تولید، طراحی و توسعه پروژه، عملیات و نگهداری می‌شود.  شورای جهانی انرژی بادی اعلام کرد پیش‌بینی می‌شود بین سال های 2021 تا 2022 ، 470 گیگا وات ظرفیت خشکی و دریایی دیگر اضافه شود.

 اکثر این مشاغل در کشورهایی که بازار رو به رشد انرژی بادی دارند خواهد بود، کشورهایی مثل چین، آمریکا، هند، آلمان، انگلیس، برزیل، فرانسه، سوئد، اسپانیا، آفریقای جنوبی و تایوان.

بن بکول، رئیس شورای جهانی انرژی بادی گفت:«صنعت انرژی بادی سابقه خوبی در ایجاد مشاغل با کیفیت و بلند مدت و احیای جوامع از طریق فرصت‌های صنعتی دارد. در شرایطی که اقتصاد جهان هنوز درگیر بحران کروناست، دولت‌ها باید به بخش انرژی بادی به عنوان یک صنعت حیاتی جهت ایجاد مشاغلی که برای احیای اقتصادهایشان نیاز دارند نگاه کنند.

 طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی‌های تجدید پذیر، این صنعت با 751 گیگاوات ظرفیت برق بادی که تا حالا نصب کرده، توانسته حدود 1.2 میلیون شغل در سراسر دنیا ایجاد کند. کشورهای سردمدار این نوع انرژی صدها هزار شغل مستقیم در این صنعت در اختیار دارند. اطلاعات شورای جهانی انرژی بادی نشان می‌دهد تا 2020 حدود 550 هزار کارگر در چین در این بخش مشغول به کار بودند. تعداد این کارگران در برزیل برابر با 260 هزار نفر، در آمریکا 115 هزار نفر و در هند 63 هزار نفر بوده است.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: