جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۱ - 2020 December 04
کد خبر: ۳۲۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
علیرضا ابراهیم‌پور، مدیرعامل شرکت مهر آذین ماشین در گفتگو با نبض نفت:
مدیرعامل شرکت مهر آذین ماشین معتقد است اگر در ایران بخش خصوصی بخواهد رونق بگیرد و باعث رشد و پیشرفت کشور شود باید دولت بسترهای لازم را نیز فراهم کرده و از بخش خصوصی حمیات کند.
علیرضا ابراهیم‌پور، مدیرعامل شرکت مهر آذین ماشین، با حضور در پایگاه خبری نبض نفت و در یک گفتگوی کوتاه با خبرنگار ما اظهار داشت: تخصص ما تولید ماشین‌آلات خاص و سفارشی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز می‌باشد. همچنین دستگاه‌هایی برای جداسازی روغن از پسماندهای نفتی ساخته‌ایم که بسیار کارآمد بوده است.

وی در خصوص مسائل مختلفی که بخش صنعت و تولید را درگیر کرده است تشریح کرد: مشکلات ما در صنعت و تولید بسیار زیاد است. سوء مدیریت در کشور و همچنین عدم شفافیت در کارها مشکلات بسیاری ایجاد کرده است. متاسفانه در حوزه کاری ما اعتماد وجود ندارد. در انعقاد قراردادها به حمایت نیازمندیم. همچنین پیش‌پرداخت‌ها باید اصولی و به آسانی انجام شوند. در حوزه تولید آزمون و خطا وجود دارد ولی متاسفانه سخت‌گیری در بخش خصوصی فراوان است. یکی از دلایل موفقیت کشورهای دیگر حمایت دولت از این بخش می‌باشد. حمایت دولت چین منجر به صادرات کالا به ژاپن و آمریکا شده است. سیاست این کشور اعطای تسهیلات بدون بهره از سوی دولت به تولیدکنندگان می‌باشد.

ابراهیم‌پور افزود: حتی بازرسی از کارخانه‌ها نیز توسط دولت انجام می‌شود. برای بازپرداخت آن نیز مشکلی ندارند. پس از یک سال سود شرکت بررسی می‌‌شود و در صورت مشاهده ضرر هیچ مبلغی دریافت نمی‌کنند چون هدف دولت افزایش تولید و رونق آن در کشور است.

مدیرعامل شرکت مهر آذین ماشین، در خصوص عملکرد وزارت نفت تصریح کرد: میزان رضایت من از عملکرد این وزارتخانه پنجاه درصد است چون ضوابط بسیار سختگیرانه‌ای دارند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: