شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹ - 2022 May 28
کد خبر: ۴۲۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۴
دکتر محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با نبض نفت:
دکتر رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستان جهرم فروشگاههای زنجیره‌ای را عاملی برای تعطیلی بسیاری از این فروشگاههای کوچک دانست.
دکتر محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در یک گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری نبض نفت در مورد نقش فروشگاههای زنجیره‌ای گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از مردم از طریق مغازه‌های خرد و کوچک در محلات خود امرار معاش می‌کنند. فروشگاههای زنجیره‌ای علی‌رغم اینکه مزایای زیادی هم دارند اما از طرفی باعث تعطیلی بسیاری از این فروشگاههای کوچک می‌شوند.

دکتر رضایی افزود: برخی از افراد با مغازه‌های بسیار کوچک در حد چهار یا پنج متر امرار معاش می‌کنند. فروشگاههای زنجیره‌ای به صورت خواسته یا ناخواسته بسیاری از اصناف و فروشگاههای کوچک را از بین می‌برند و خسارت سنگینی به این افراد وارد می‌کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: جا دارد فروشگاههای زنجیره‌ای را در محلات و جاهایی که کسبه خرد وجود دارد تاسیس نکنیم بلکه این فروشگاهها را در جاهایی تاسیس کنیم که به این مشاغل آسیبی وارد نکنند. وی تصریح کرد: فروشگاههای زنجیره‌ای باید در ورودی شهرها، کنار آزادراهها و اتوبان‌ها که دسترسی به آنها با وسیله نقلیه راحت‌تر است تاسیس شود. من معتقد هستم این فروشگاهها در بافت شهری آسیب زیادی به کسب و کارها وارد می‌کنند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: